Polecane suplementy diety dla sportowca

Kupimy je legalnie w aptece lub profesjonalnym sklepie. Stosuje je wiele osób uprawiających aktywność fizyczną, na wet profesjonaliści. Zawierają substancje o różnych działaniach – spalacze tłuszczu, czyli substancje mobilizujące organizm do szybszego spalania tłuszczu, odżywki dla sportowców na masę, czyli substancje mobilizujące organizm do rozbudowywania tkanki mięśniowej.

Dobre suplementy diety dla sportowca

suplement diety dla sportowcówSpalacze tłuszczu czy odżywki dla sportowców wspomagające budowę tkanki mięśniowej cieszą się sporą popularnością wśród mężczyzn. Suplement diety dla sportowców nie wpływa na gospodarkę hormonalną i w zalecanych ilościach nie są szkodliwe dla zdrowia. Jednym z popularniejszych suplementów jest synefryna. Działą podobnie do kofeiny. Zwiększa się u sportowca poziom energii i metabolizm oraz szybkość spalania kalorii, a zmniejsza się apetyt. Jeśli zażywa się ją zgodnie z zaleceniami. Także kofeina jest często stosowana w suplementach diety. Zbyt duża ilość kofeiny może wywołać palpitacje serca, skoki ciśnienia, drżenie rąk. Wielu sportowców zażywa również chrom. One również pobudzają spalanie tłuszczu i pobudzają metabolizm. Można stosować chrom w formie suplementów diety lub jeść produkty go zawierające, np. kasze, szparagi, gruboziarniste pieczywo czy owoce morza. Kolejnym suplementem, po który często sięgają sportowcy jest kreatynina. Przyjmowana w formie suplementu diety zwiększa wytrzymałość i energię, pobudza ciało do zwiększonej pracy. Dzięki niej szybciej zwiększają się mięśnie. Oczywiście, bez ćwiczeń niewiele pomoże.

Produkty te zawierają szeroką gamę substancji aktywnych. Pamiętajmy jednak, że żadna tabletka nie spali tłuszczu ani nie zwiększy masy mięśniowej sama. Do tego niezbędna jest dieta wysokobiałkowa i niskotłuszczowa oraz intensywne ćwiczenia. Suplementy diety mogą tylko wspomóc spalanie tłuszczu i budowanie masy mięśniowej.