Potrzebowałam klatki dla szczura

Kilka godzin temu zadzwoniła do mnie koleżanka. Powiedziała, że właśnie udało jej się uratować kilka szczurów domowych pseudo hodowli. Pilnie szukała dla nich nowych domów. Chociaż nie mam zbyt wiele doświadczenia ze zwierzętami tego gatunku, od razu postanowiłam przygarnąć jednego szczura. Najpierw potrzebowałam jednak odpowiedniej klatki. Od razu udałam się do sklepu, żeby ją kupić.

Kupno wysokojakościowej klatki dla szczura

klatka dla szczuraZapytałam się sprzedawczyni, jaka klatka dla szczura będzie odpowiednia. Podpowiedziała mi ona, że najlepiej kupić przestronną i wysoką klatkę, wykonaną z trwałego, metalowego tworzywa. Po przejrzeniu kilku dostępnych modeli klatek zdecydowałam się na klatkę, która posiadała podstawę o szerokości 70 centymetrów oraz długości 100 centymetrów. Posiadała ona dwa piętra, na których znajdowało się wiele zabawek dla szczurów. Wśród nich zwróciłam szczególną uwagę na domek, w którym szczurek mógł się ukryć, a także kołowrotek oraz hamaki wykonane z miękkiego, delikatnego w dotyku materiału. Sama klatka posiadała również trzy pary drzwiczek (dwie w ścianach oraz jedne na suficie), dzięki czemu dostanie się do klatki i uzupełnienie karmy czy wody, albo po prostu wyciągnięcie szczura z klatki było bardzo proste, bez względu na to, na którym piętrze swojego domku się on znajdował. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że to bardzo często wybierany przez klientów model klatki.

Już wkrótce przekonałam się, że nie dzieje się tak bez przyczyny. Przede wszystkim klatka jest duża i wygodna. Jej lekka konstrukcja umożliwia szybkie i sprawne przenoszenie jej z jednego miejsca na drugie, co jest dla mnie bardzo wygodne i praktyczne. Cieszę się, że udało mi się znaleźć taką trwałą i tanią klatkę dla szczurów tak szybko. Dzięki temu mogłam od razu przygarnąć zwierzaka od koleżanki.