Potrzebowałam ozdobnego żakardu

Niedawno zrobiliśmy z mężem mały remont w mieszkaniu. Bardzo chciałam, aby po tym remoncie mieszkanie było urządzone w sposób tradycyjny i przypominało moje mieszkanie z dzieciństwa. W związku z tym, zdecydowałam się zastąpić rolety w oknach, grubymi zasłonkami i firanami. Musiałam jeszcze tylko kupić odpowiedni materiał na zasłony, z którego będą one uszyte.

Jakie są zalety tkaniny żakardowej?

ozdobne tkaniny - żakardDługo zastanawiałam się, jaka tkanina będzie najlepsza. W końcu udałam się do sklepu z tkaninami i poprosiłam o radę sprzedawczynię. Dowiedziałam się od niej, jakie są najlepsze ozdobne tkaniny – żakard był jedną z najbardziej polecanych. Podpowiedziała mi ona, że jest to gruba i wytrzymała tkanina, która świetnie nadaje się na zasłony, obrusy, a także na dodatki do ubrań. Charakteryzuje się ona wysoką odpornością na spieranie. Można ją nawet wielokrotnie prać w wysokich temperaturach. Jest dostępna w wielu wariantach kolorystycznych i wzorach. Wielu klientów zwraca uwagę na dwustronność żakardu, co jest bardzo praktyczne i wygodne szczególnie w przypadku zasłon, które mają zostać z niej uszyte. Dowiedziałam się także, że obecnie tkanina ta jest dostępna w tym sklepie w bardzo przystępnej, promocyjnej cenie. Nie wahałam się więc dłużej i natychmiast zdecydowałam się ją zakupić. Już wkrótce przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór.

Bez problemu udało mi się uszyć zasłony z zakupionej przeze mnie tkaniny żakardowej. Pięknie prezentowały się one w oknach. To co było dla mnie najważniejsze to fakt, że żakard nie jest tkaniną prześwitującą. Jest także odporny na wszelkie uszkodzenia, a jego kolory nie blakną nawet po dłuższym użytkowaniu uszytych z niego produktów. Jestem bardzo zadowolona z kupna tak wysokojakościowej tkaniny ozdobnej.