Praktyczne pessary kobiece

Każda kobieta jest inna, jednak wiele z nas ma podobne przypadłości. Mowa tutaj o nietrzymaniu moczu, obniżanie organów miedniczych bądź ryzyku poronienia czy przedwczesnego porodu. W związku z tym coraz częściej poleca się kobietom pessary, które mogą samodzielnie zakładać oraz wkładać, aby wspomóc swoje ciało w codziennym życiu.

Idealny pessar dla kobiety z problemami

perforowany pessar kostkowyNiestety, wiele kobiet na świecie cierpi na różnego rodzaju problemu związane z obniżaniem się organów dna miednicy, wysiłkowym nietrzymaniem moczu, a także w trakcie porodu mogą być one narażone na wcześniejszy poród czy też nawet poronienie. W związku z tym wielu ginekologów zaleca perforowany pessar kostkowy, który jest bardzo praktycznym przedmiotem. Każda kobieta może go wkładać i wyjmować w dowolnie wybranych przez siebie chwilach. Ma on na celu zapobieganiu wcześniej wymienionym przypadłościom, dzięki czemu komfort codziennego życia kobiety zostaje poprawiony. Warto zaznaczyć, iż każdy pessar ma nić przyczepianą specjalny guzikiem, a brzegi pierścienia są zaokrąglone. Nie ma możliwości wyrządzenia sobie krzywdy albo niepowodzenia z wyciąganiem. Trzeba też zaznaczyć, iż jest dopasowany do budowy anatomicznej pochwy kobiety, przez co nie uwiera. Dzięki dużym otworom w produkcie możemy być pewne, iż odpowiednio zadbamy o swoją higienę osobistą. To doskonały wybór dla każdej kobiety mającej problemy natury ginekologicznej.

Bardzo ciekawym wyborem dla kobiet mających przypadłości ginekologiczne negatywne są pessary. Mają one na celu utrzymanie wszelkich organów dna miednicy w miejscu, a także zapobiegnięcie niechcianych upławów. Przy tym jest to produkt łatwy w obsłudze i zapewniający maksymalne utrzymanie wysokiego poziomu higieny osobistej każdej kobiety.