Profesjonalne odzyskiwanie należnych odszkodowań

Podczas wypadku komunikacyjnego lub kolizji standardowa procedura wypłaty odszkodowania z OC sprawcy jest wszystkim znana. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że to nie wszystkie pieniądze, które możemy uzyskać w ramach odszkodowania. O pozostałe jednak trzeba trochę powalczyć.

Sposoby odzyskiwania odszkodowań dodatkowych

odzyskiwanie odszkodowańJeśli w wypadku odnieśliśmy jeszcze dodatkowe szkody na zdrowiu, to możemy na poziomie sądu uzyskać jeszcze dodatkowe odszkodowania za straty na zdrowiu i moralne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby o takie odszkodowanie wystąpić. Naszą obawą są jednak zazwyczaj zbyt trudne procedury sądowe, które bez znajomości przepisów trudno jest sforsować. Samo już napisanie wniosku do sądu przerasta często nasze możliwości. Jest jednak wiele firm, które pośredniczą w uzyskiwaniu dodatkowych środków z odszkodowań. Przy ich współpracy odzyskiwanie odszkodowań wydaje się bułka z masłem. Tym bardziej tak jest, gdyż sady, przy właściwym argumentowaniu prawie zawsze stają po stronie poszkodowanego. Utrata zdrowia jest rzeczą ważną dlatego należy się za to odszkodowanie. Poprzez utratę zdrowia maleją nasze możliwości efektywnej pracy ,a co za tym idzie tracimy przez to do końca życia możliwość otrzymania odpowiednich środków do życia za naszą pracę. Można to podać jako argument we wniosku sadowym, a na pewno zostanie on rozpatrzony pozytywnie. Wielokrotnie nawet nie trzeba jeździć z tą sprawą do sądu.

Firmy, które zajmują się dla nas odzyskiwaniem odszkodowań, pobierają dla siebie prowizje od ich wartości. Myślę, że to uczciwa transakcja, ponieważ w przeciwnym razie nie uzyskalibyśmy żadnych pieniędzy. W ogólnym bilansie zawsze wychodzimy na plus, a w najgorszym przypadku będzie to rachunek wychodzący na symboliczne zero.