Przeprowadzka z dzieckiem – jak zapanować nad wszystkimi rzeczami

Zmiana miejsca zamieszkania wymaga załatwienia wielu spraw oraz przewiezienia wszystkich potrzebnych rzeczy. Jest dosyć trudne przedsięwzięcie, wymagające dużej ilości pracy i doskonałej organizacji. Sytuacji nie ułatwia obecność dziecka, które wymaga dużo uwagi, ale także potrzebuje wielu różnych akcesoriów i kosmetyków. Sporym problemem może być między innymi właściwe spakowanie wszystkich ważnych rzeczy, niezbędnych do codziennej pielęgnacji dziecka.

 

zabawkiZakupy dla dziecka

Każdy rodzić wie, że przyjście na świat dziecka związane jest ze sporymi zakupami.

  • Łóżeczko,
  • wózek,
  • nosidełko,
  • przewjak,
  • zabawki,
  • ubranka,
  • kosmetyki

– zapanowanie nad tymi przedmiotami w czasie przeprowadzki może być trudnym zadaniem, zwłaszcza że trzeba zatroszczyć się o wiele innych spraw. Jednocześnie zgubienie rzeczy dziecka może mieć wyjątkowo przykre konsekwencje. Strata ulubionej zabawki lub innego cennego dla malucha przedmiotu jest często wyjątkowo dotkliwa. Akcesoria dla dzieci i zabawki są często także bardzo delikatne, dlatego dosyć łatwo je uszkodzić w czasie transportu.

 

przeprowadzkiZabezpieczenie artykułów

Spakowanie malucha wymaga więc dobrej organizacji i przemyślanego planu. Warto oczywiście wykorzystać wszystkie przydatne materiały do pakowania, takie jak kartonowe pudła, czy folię stretch w celu zabezpieczenia wszystkich rzeczy przed uszkodzeniem. Łóżeczko drewniane najlepiej jest zdemontować przed transportem i ponownie złożyć na miejscu. Wymaga to sporo pracy, jednak jest najlepszym sposobem na ochronę przed połamaniem i uszkodzeniem oraz pozwala na zaoszczędzenie miejsca. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, żeby zachować wszystkie drobne części, takie jak śrubki i wkręty. W przypadku transportowania szczególnie delikatnych i wartościowych sprzętów można się również zaopatrzyć w specjalne maty przeprowadzkowe.

dropbne elementyDuża znaczenie ma również właściwe spakowanie drobiazgów. Warto je odpowiednio posegregować i odłożyć oddzielnie najpotrzebniejsze rzeczy, na przykład kosmetyki, czy ulubioną zabawkę, bez której maluch nie może zasnąć. Takie przedmioty warto jest umieścić oddzielnie w dobrze oznaczonym pudle i dopilnować, żeby było ono pod ręką po przewiezieniu rzeczy. Dzięki temu można zaoszczędzić sobie długich poszukiwań zasypki, zapasowych pieluch czy kremu na odparzenia. Ponieważ rozpakowanie i uporządkowanie wszystkich rzeczy trwa zazwyczaj przynajmniej kilka dni warto dokładnie oznaczyć pudła i opisać ich zawartość. Rzeczy dziecka lepiej nie mieszać z innymi przedmiotami i zapakować je oddzielnie, tak żeby w razie potrzeby łatwo do nich dotrzeć.

 

przeprowadzkaUsługi transportowe

W niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem okazują się usługi transportowe. Dotyczy to między innymi sytuacji, gdy trzeba przewieźć duże ilości rzeczy. Dzięki korzystaniu z usług firmy przeprowadzkowej można zapewnić sobie także inne usługi, na przykład pomoc w pakowaniu rzeczy oraz wynoszeniu ich z domu lub mieszkania. Nie zmienia to jednak faktu, że najważniejsze i najpotrzebniejsze rzeczy najlepiej spakować samodzielnie i mieć je zawsze pod ręką.

 


 

 

wyprowadzanie sięŹródła:

 


 

 

pakowanieŹle zorganizowana przeprowadzka razem z dzieckiem może zmienić się w prawdziwy koszmar, dlatego lepiej wszystko zorganizować odpowiednio wcześnie. Przemyślane działanie pomoże uniknąć wielu kłopotów oraz dodatkowych kosztów, które mogą być związane z koniecznością kupienia zniszczonych lub zaginionych rzeczy. Dobra organizacja oszczędzi stresu zarówno rodzicom, jak i dziecku, dla którego zmiana miejsca zamieszkania jest równie dużym wyzwaniem.

 

 

Leave a Comment