Przewozy bagażowe towarów specjalistycznych – wykorzystanie opakowań kartonowych i plastikowych

Niejednokrotnie w trakcie życia stajemy przed koniecznością przeprowadzki – domowej lub firmowej. Należy wówczas zadbać o fachowe zapakowanie towarów, które mają zostać przewiezione.

Najważniejsze opakowanie

Opakowanie kartonowe
Opakowanie kartonowe

Zadbanie o prawidłowy transport towarów odbywa się głównie poprzez zapewnienie im odpowiedniego opakowania. Niekoniecznie chodzi tutaj tylko o to, aby opakowanie było mocne, ale także aby przedmiot znajdujący się w opakowaniu był dobrze w owym opakowaniu usadowiony, a także o to, aby opakowania, w których znajdują się nasze rzeczy nie przesuwały się w samochodzie, którym są transportowane. Zwykłe opakowania kartonowe zdają egzamin być może wtedy, gdy mamy do przewiezienia ubrania, ale jeśli chcemy przewieźć towary specjalistyczne, wówczas konieczne jest wykorzystanie specjalnych opakowań ze wzmocnieniami. Takimi opakowaniami dysponują firmy organizujące przewozy bagażowe.

Zaufaj sprawdzonej firmie

Należy dokładnie sprawdzić firmę, której chcemy powierzyć przewiezienie naszego towaru. Konieczne jest przede wszystkim sprawdzenie tego, jakie opakowania firma będzie mogła zapewnić naszym rzeczom. Konieczne jest także sprawdzenie, czy samochody, w których będą przewożone nasze rzeczy mają pasy bezpieczeństwa oraz inne zabezpieczenia zapobiegające przesuwaniu się towarów wewnątrz podczas wjeżdżania auta w zakręty.

Zabezpieczenie rogów przesyłek

foliaPorządna firma transportowa powinna zapewniać dokładne opakowanie towarów w kartonach – rogi przedmiotów powinny być zabezpieczone nie tylko gazetami, ale także specjalnymi elementami plastikowymi, które są do kupienia w każdym sklepie specjalistycznym. Jeśli firma transportowa nie posiada takich akcesoriów, przemyślmy dokładnie związanie się z nią.

Wypakowanie towarów z samochodów. Profesjonalne przewiezienie towarów specjalistycznych obejmuje bezpieczne zapakowanie przesyłki w aucie, przewiezienie jej w niezmienionej postaci oraz wypakowanie jej w miejscu przeznaczenia. Każdy etap powinien przebiegać profesjonalnie.

Przewóz towarów budowlanych

Jeśli chcemy przewozić towary budowlane i wjeżdżać wielkimi ciężarówkami na place budowy, wówczas powinniśmy zwrócić się do firmy, które oferują samochody ze specjalnymi wzmocnieniami gwarantującymi, że samochód nie ugrzęźnie na nieutwardzonej powierzchni, ale że przedostając się przez trudny teren nie zniszczy towarów załadowanych na pace. Firmy oferujące przewozy specjalistyczne oferują specjalistyczne opakowania, które chronią towar nie tylko przed obtłuczeniem w opakowaniu, ale także same samochody mają na pace zabezpieczenia uniemożliwiające skrzyniom przemieszczanie się. Poza tym, firmy tego typu mają również wózki widłowe, dzięki którym załadunek towarów na pakę jest ułatwiony i przebiega w znacznie bardziej kontrolowanych warunkach niż w przypadku, gdyby pracownicy mieli samodzielnie ładować ładunek na pakę samochodu. Naczepy w takich dużych samochodach zwykle są plandekowe i burtowe. W przypadku niektórych towarów warto zatrudnić firmę, która dysponuje samochodem z żurawiem (jest to tak zwany samochód samorozładowczy).

Transportując towary budowlane koniecznie trzeba zwrócić uwagę na:

  • długość przewożonych materiałów,
  • podatność na uszkodzenia,
  • wysokość przewożonych towarów

Transport rur i drewna

wyprowadzanie sięJeśli chcemy transportować drewno lub rury, musimy poszukać firmy, która ma w swoim wyposażeniu samochód z otworami na słupki, które pozwalają transportować tego typu towary. Dzięki takim samochodom transport drewna nie stanowi problemu.

Ile to kosztuje?

Transport towarów specjalistycznych nigdy nie jest tanią usługą. Potrzebne jest zaangażowanie wielu ludzi, aby przewieźć bezpiecznie wartościowe przesyłki. Delikatne rzeczy, takie jak modele zdalnie sterowane samolotów, które są zbudowane z wielu delikatnych elementów często wymaga niesamowitej wręcz precyzji i użycia najlepszego sprzętu, dlatego należy się liczyć z kilkuset-złotową opłatą za przetransportowanie takiego delikatnego przedmiotu w obrębie jednego tylko województwa.

Więcej informacji na temat różnego rodzaju opakowań i firm je wykorzystujących znajdą Państwo na:

Cena jest uzależniona od wielkości gabarytowej przewożonego przedmiotu, a także od ilości przejechanych kilometrów. Niektóre firmy proponują również przelicznik godzinowy, czyli niezależnie od ilości przewożonych towarów cena zależy tylko i wyłącznie od ilości przepracowanych godzin.

Leave a Comment