Przydatne naczynia jednorazowe

 

U nas na wsi, dwa razy w roku można liczyć na wspólną wielką zabawę. Organizowane są festyny takie jak majówka i dożynki. Czasami są jeszcze dodatkowo jakieś festyny rodzinne, lub z okazji dnia dziecka. Zależnie od pogody. Większość osób kiedy wybiera się na taką zabawę już z góry wie, że zje coś smacznego i spróbuje grochówki.

Korzystanie z naczyń jednorazowych

naczynia jednorazoweLubiłam zgłaszać się do pomocy przy festynach i tak zrobiłam i tym razem. Moim zadaniem było rozpakować naczynia jednorazowe z dużych opakowaniach i porozkładanie ich na stołach. Naczyń nie mgło być zbyt wiele jednorazowo na stole, żeby nie zajmowały zbyt dużo miejsca. Dlatego część była schowana w samochodzie, ale w łatwo dostępnym miejscu, żeby ludzie nie musieli zbyt długo czekać na danie. Uważam, że wymyślenie takich jednorazowych naczyń to naprawdę super sprawa. Inaczej nie byłoby możliwości podawania gorącego posiłku dla ludzi w takiej ilości. A tak to proszę bardzo- lekkie talerzyki, które nie zajmują dużo miejsca i sztućce zapakować do samochodu i już każdy może się porządnie najeść. Nie mogłam się naliczyć ile tych łyżeczek i talerzy było, ale ilość była naprawdę spora. Jest też jeszcze jeden plus takich jednorazowych naczyń- są w pełni higieniczne, nikt przed nami z nich nie jadł, więc jest bardzo czysto. Bardzo szybko porozkładałam wszystkie głębokie plastikowe talerzyki i powkładałam sztućce do takich korytek ze słomy, żeby każdy mógł sobie brać.

Gdy festyn się rozpoczął, oczywiście największa kolejka była do nas. Ludzie ustawiali się wężykiem, brali sobie po łyżeczce, czekali aż nałożymy im w talerzyki pyszną grochówkę w dużej porcji i kawałek chleba. Wszyscy jedli i bardzo im smakowało. Festyn udał się znakomicie i każdy mógł najeść się do syta zdrową zupą.