Pyszna sałatka gyros

 

Na naszych stołach coraz częściej pojawiają się potrawy i przekąski z innych stron krajów. Lubimy eksperymentować i coraz częściej sięgamy po jedzenie przyrządzane według orientalnych przepisów. Lubimy kuchnię śródziemnomorską oraz coraz częściej zaglądamy do przepisów tureckich.

Przyprawa do gyrosa

przyprawa gyrosDużo orientalnych restauracji oraz dostęp do internetu pozwala nam eksperymentować, z różnymi smakami. Możemy poznawać regionalne przysmaki i potrawy poznając przy tym kulturę danego państwa czy regionu. Od kilku dobrych lat na naszych stołach biesiadnych oprócz tradycyjnych polskich dań pojawiają się różnego rodzaju inne potrawy. Jedną z najbardziej znanych jest sałatka gyros. Sałatka ta składa się z kilku warstw. Sama sałatka pochodzi z Grecji i składa się z piersi z kurczaka, sosu czosnkowego, kukurydzy i sałaty pekińskiej. Najczęściej podawana jest w szklanym naczyniu aby widoczne były poszczególne warstwy. Każdy z gości samodzielnie może sobie nałożyć porcję i delektować się orientalnym smakiem. Najważniejsza jednak jest przyprawa do mięsa to ona wpływa na ogólny smak potrawy. Przyprawę możemy sami przygotować. Jednak najwygodniej jest ją kupić. Dobra przyprawa gyros to kompozycja mieszanki ziół i przypraw które mają intensywny smak. Znaleźć tam możemy paprykę słodką i chilli, gorczycę, majeranek czy gałkę muszkatołową. Przyprawa nadaje mięsu orientalny delikatnie ostry smak. Przyprawę dodajemy do piersi z kurczaka przed smażeniem. Gotowe mieszanki są doskonałą alternatywą dla tych wszystkich którzy nie mają głowy do mieszania przypraw samodzielnie. Przyprawa ze sklepu ma dobrze dobrane proporcje dzięki czemu mięso będzie doskonale smakować.

Każdy kto raz skosztował sałatki gyros wie jak jest smaczna. Wystudzone kawałki kurczaka w przyprawie gyros są tak dobre, że trzeba się powstrzymywać przed tym aby nie zjeść ich zanim trafią do przyrządzanej przez nas sałatki. Przyprawa idealnie pasuje do mięsa drobiowego.