Regeneracja zużytego pasa w samochodzie

Pasy bezpieczeństwa w samochodzie używane są zawsze, toteż zużywają się w bodaj największym stopniu z całego wyposażenia samochodowego. W przeciwieństwie do innych, mniej ważnych elementów muszą być jednak konserwowane i naprawiane natychmiast gdy zajdzie taka potrzeba, gdyż awaria pasów może mieć bardzo poważne konsekwencje.

Błyskawiczna naprawa zużytych pasów bezpieczeństwa

regeneracja pasów bezpieczeństwa w aucieNajczęściej widoczną oznaką zużycia pasów jest ich obluzowanie, jak również wyraźny brak blokady przy mocniejszym szarpnięciu pasem. Oznacza to iż pasy nie spełniają swojego zadania, i muszą być jak najszybciej odnowione i naprawione. Żużycie taśmy jest równie częstą oznaką zużycia, i jako takie bywa znacznie bardziej widoczne. Na szczęście dla kierowców, regeneracja pasów bezpieczeństwa w aucie jest wykonywana w praktycznie każdym profesjonalnym warsztacie samochodowym, zwłaszcza jeśli potrzebna jest tylko okresowa konserwacja i przywrócenie ich do stanu fabrycznego, a nie poważne naprawy. W nowszych samochodach można łatwiej wykryć problem, dzięki elektronicznym układom diagnostycznym, choć mechanicy uważają iż stare układy pasów są łatwiejsze do naprawy i wymiany. Jakby nie było, naprawa pasów najczęściej trwa ledwie kilka godzin i traktowana jest jako zadanie priorytetowe, wykonywane praktycznie natychmiast po jego zgłoszeniu, z racji iż naprawiany element jest niezbędny do zachowania przepisów drogowych w trakcie jazdy.

Bardzo rzadko zdarza się by pasy wymagały więcej pracy niż przezwojenie czy wymiana wypaczonych i zużytych elementów. Jedynie w razie poważnego uszkodzenia, często po wypadku, potrzebna jest całkowita wymiana mechanizmu i taśm pasów bezpieczeństwa na danym siedzeniu, lub też w całym samochodzie. W innym wypadku zwykła konserwacja w zupełności wystarczy.