Rodzaje oferowanych odblasków rowerowych

Kupując rower, warto pomyśleć o wyposażeniu go w elementy odblaskowe i świetlne, zwiększające jego widoczność na drodze. Obecnie na rynku oferowanych jest, bardzo wiele elementów odblaskowych, które możemy zamontować, w różnych miejscach naszego roweru. Warto przyjrzeć się im bliżej i wybrać najlepsze.

Jakie odblaski wybrać dla naszego roweru?

Najpopularniejszymi odblaski rowerowemodelami odblasków, są te mocowane na szprychy. Zapewniają one, widoczność naszego roweru z boku przez mijające go pojazdy. Kolejnymi modelami odblasków, są mocowane na błotnik tylny. Występują w wielu wersjach i wielkościach. Można spotkać też światła łączone, w których część świecąca jest połączona z miejscem odblaskowym. Przednie światło także często spotykane jest razem ze światłem odblaskowym. Kolejne odblaski rowerowe jakie możemy spotkać, mogą być mocowane do kierownicy, pod siodełko, torbę pod siodło czy nawet pompkę rowerową. Elementy odblaskowe, montowane są też na odzieży rowerowej. Praktycznie wszystkie dostępne ubrania rowerowe oraz kaski, mają na sobie naszyte lub zamontowane elementy odblaskowe. Często spotkamy się też, z akcesoriami odblaskowymi, w postaci opasek, które możemy zamontować na sztycę rowerową, kierownicę czy np. na nadgarstek. Produkowane są też, odblaskowe kamizelki rowerowe o ciekawych krojach i wyglądzie. Warto się w nie zaopatrzyć, podróżując rowerem w nocy.

Oświetlenie odblaskowe oraz lampy rowerowe, są konieczne dla zachowania bezpieczeństwa rowerzysty na drodze. Oprócz zalecanego przepisowego oświetlenia roweru, warto zaopatrzyć się, w więcej elementów odblaskowych, które zwiększą nasze bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, im więcej elementów odblaskowych, tym lepiej dla nas oraz dla mijających nas kierujących samochodami.