Rodzaje oświetlenia hal przemysłowych

Aby oświetlić wielką halę przemysłową, potrzeba mocnego i niezawodnego światła. Musi być one odporne na wahania temperatury oraz wstrząsy. W tym celu w halach stosuje się oświetlenie LED w specjalnych oprawach przemysłowych. Oświetlenie takie może pracować w bardzo nieprzyjaznych warunkach, jakie występują w zakładach produkcyjnych.

Energooszczędne oświetlenie hal przemysłowych

Aby zapewnić niezenergooszczędne oświetlenie halawodną pracę takich oświetleń, stosuje się oprawy odporne na zapylenia oraz dużą wilgotność. Cechują się łatwym montażem oraz brakiem efektu migania. Energooszczędne oświetlenie hal pobiera o połowę mniejszą ilość energii, niż tradycyjne systemy oświetlające hale przemysłowe. Oświetlenie led cechuje brak szkodliwych materiałów składowych, takich jak rtęć, dzięki czemu jest w pełni biodegradowalne. Nie wykazuje również, promieniowania UV i bardzo dobrze oddaje barwy i kolory. Oświetlenie takie, nie wykazuje efektu rozświetlania, co oznacza, że świeci pełna mocą od momentu zapalenia. Zmniejszenia zużycia energii takich lamp, przyczynia się do ochrony środowiska oraz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Eliminuje również problem przepalonych i migających żarówek czym zmniejsza problemy eksploatacyjne na przykład przy ich wymianie na nowe. Znacząco zmniejszona jest również emisja ciepła, wytwarzana przez tradycyjne systemy oświetleniowe.

Oświetlenie LED, jest obecne w zakładach i halach produkcyjnych w coraz większym stopniu. Jego zalety i energooszczędność biją na głowę systemy żarówkowe oraz halogenowe, dzięki czemu właściciele hal i magazynów, decydują się na montaż ich w swoim przedsiębiorstwie. W dłuższej perspektywie system LED potrafi zwrócić znaczne koszty, poniesione w trakcie stosowania tradycyjnego oświetlenia.