Różne oblicza fotografii ślubnej

Pamiątka ze ślubu i wesela to jedna z najistotniejszych kwestii w trakcie przygotowań. Na obszernym rynku fotograficznym Państwo Młodzi mogą wybierać spośród tradycyjnego fotografa lub kamerzysty, albo zdecydować się na coraz popularniejszą fotobudkę. Warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim opcją przed podjęciem decyzji.

Czy fotobudka na wesele to dobry pomysł?

fotobudka na weseleFotobudka to raczej nowość na weselach. Sięgają po nią głównie pary bawiące się w młodszym gronie. Kolejnym czynnikiem sprawiającym, ze nie jest to jeszcze zbyt popularny widok na tych ceremoniach jest jej cena. Wypożyczenie fotobudki to koszt rzędu 1000zł/2h. Chcąc wykonywać w niej kameralne zdjęcia przez całą noc zapłacimy nawet kilkanaście tysięcy. Jeśli jednak wysoka cena to nie problem warto rozważyć jej obecność, ponieważ ma kilka zalet. Przede wszystkim można w niej wykonać zabawne zdjęcia w kameralnym gronie, co dodatkowo ośmieli osoby na co dzień unikające flesza. Dużym atutem jest to, że fotografie otrzymujemy od razu – zwłaszcza, że oczekiwanie na zdjęcia od profesjonalnego fotografa często trwa miesiącami. Nie warto decydować się na fotobudkę, kiedy zamierzamy ograniczyć koszty. Należy pamiętać, że rezygnując z profesjonalisty na jej rzecz zazwyczaj pozbawiamy się możliwości wykonania zdjęć plenerowych i w dużej grupie. Trudno także o piękne zdjęcia z ceremonii w kościele. Inną opcją jest wykonanie fotobudki na własną rękę. Wiąże się to z zakupem odpowiedniego aparatu – sam sprzęt nie jest kosztowny, za to film do niego jest dosyć drogi. Później wystarczy już tylko zorganizować oprawę budki i kilka akcesoriów – śmieszne okulary i inne gadżety. Gotowe!

Tradycyjna fotografia ślubna

fotografia ślubnaTo forma w dalszym ciągu dominująca na weselach. Profesjonalny fotograf to gwarancja zdjęć dobrej jakości oraz dodatkowe możliwości. Za dodatkową opłatą możemy wybierać spośród:

  • sesji plenerowych,
  • relacji z przygotowań do ślubu,
  • albumów pamiątkowych,
  • reportaży z ceremonii,

Chcąc zaoszczędzić na profesjonalnym fotografie nie rezygnując równocześnie z dobrych zdjęć warto zdecydować się na uczniów szkół fototechnicznych lub pasjonatów. Większość z nich wykonuje równie dobre zdjęcia za znacznie niższą cenę. Pamiętajcie by przed podjęciem decyzji poprosić o portfolio do wglądu!
Kolejną opcją jest wideofilmowanie, które często wychodzi znacznie taniej niż zatrudnienie profesjonalnego fotografa. Wszystkie wspomnienia zostaną uchwycone na taśmie, a Państwo Młodzi będą mogli do nich wracać w gronie rodziny. Wybierając kamerzystę – podobnie jak w przypadku fotografa – musicie pamiętać o długim czasie oczekiwania.
Ostatnią i najtańszą opcją jest wykonywanie zdjęć na własną rękę oraz przez rodzinę i znajomych. Nie jest to zbyt dobry pomysł, ponieważ ani Para Młoda ani goście nie będą w stanie skupić się na dobrej zabawie. Istnieje też prawdopodobieństwo, ze wraz z upływem godzin i rosnącą ilością alkoholu we krwi zdjęcia będą coraz bardziej niewyraźne.
Decyzja należy do Nowożeńców – każda opcja ma swoje wady i zalety. Jeśli nie ograniczają Was finanse możecie zdecydować się na wszystkie.

Wynajem namiotów weselnych – czy warto skorzystać?

Wynajem namiotów weselnychKiedy Państwo Młodzi marzą o ślubie na świeżym powietrzu, w stylu Amerykańskim, mogą zdecydować się na wynajęcie namiotu weselnego. Każda wypożyczalnia namiotów ma nieco inną ofertę, jednak cena w dużej mierze zależy od jego powierzchni i wyposażenia. Decydując się na taką opcję należy wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne i w razie potrzeby wypożyczyć nagrzewnice. To także duże wyzwanie organizacyjne, wiążące się z wyborem cateringu, kwiatów oraz noclegu lub transportu dla gości. Ceremonia plenerowa to doskonała okazja do zrobienia pięknych zdjęć, dlatego organizując wesele pod gołym niebem najlepiej jest zainwestować w profesjonalnego fotografa. Nikt inny nie uchwyci tak dobrze wyjątkowej atmosfery i bliskości natury jak on.


Tekst został napisany z pomocą:


Podsumowanie

Fotografia ślubna w dzisiejszych czasach stwarza ogromne możliwości do uchwycenia całej ceremonii i wesela. Decydując się na jakąkolwiek z opcji należy zapoznać się z kilkoma dostępnymi źródłami. Podpisanie umowy z profesjonalistą powinno być poprzedzone poznaniem jego portfolio i dokładnym ustaleniem warunków współpracy. Odpowiednia organizacja to mniejszy stres w dniu ślubu.

Leave a Comment