Różnice w językach do projektowania stron

Żeby móc dobrze projektować strony należy zapoznać się z różnymi językami, dzięki którym będziecie mogli liczyć na wygodną pracę przy czymś takim. Chciałbym w tym tekście wyjaśnić kiedy lepiej używać javascript, a kiedy lepiej php. Jest to dosyć przydatna wiedza w każdym przypadku.

Informacje o językach którymi projektuje się strony

projektowanie stron we WrocławiuNależy najpierw zastanowić się nad różnicami między tymi dwoma językami. Ogółem javascript to język skryptowy który jest wykonywany po stronie klienta, natomiast php jest wykonywany po stronie serwera. Właśnie z tych różnic wynika parę zalet dla każdego z tych języków. W przypadku javascript należy przyznać że jest niezwykle szybki. Jeśli chcecie żeby dana strona czy też obliczenia były wykonywane jak najszybciej to dobrze skorzystać właśnie z tego. Jednak cały kod jest widoczny przez użytkownika który zechce sprawdzić go w przeglądarce, co dla niektórych osób nie jest czymś komfortowym. Natomiast php jest wykonywany po stronie serwera, przez co jest wolniejszy niż javascipt ale jednak zapewnia spore bezpieczeństwo wykonywanego kodu. Dodatkowo trzeba też przyznać że php może łączyć się z bazami danych co w przypadku wielu stron internetowych jest niezwykle istotne. Widziałem już parokrotnie świetne korzystanie z tych języków gdy w grę wchodziło projektowanie stron we Wrocławiu. Powinniście zastanowić się nad tym kiedy korzystać z konkretnych języków. Mimo wszystko ma to spory pływ na wydajność trony oraz ogólne wrażenia osób korzystających z danej witryny.

Będziecie mogli być naprawdę zadowoleni gdy wszystko pójdzie tak jak powinno. Jeśli tylko dobrze wszystko zaplanujecie to będziecie mogli spodziewać się wspaniałych efektów swojej pracy. Nie można sobie przecież pozwolić na to, żeby nie wiedzieć kiedy najlepiej korzystać z konkretnych technologii.