Jak rozpieścić pupila – wakacje dla psa

Jeszcze do niedawna na hasło: wakacje dla psa, wielu ludzi postukałoby się z politowaniem w głowę i pomyślało, że są to zwykłe fanaberie. Jednak moda z Zachodu na rozpieszczanie czworonożnych pupilów przybyła i do nas. Przybyła i z powodzeniem się przyjęła.

wypoczynek psów

Hotel dla zwierząt

Dziś, najczęściej właściciele zwierząt wyjeżdżając na wakacje zabierają czworonoga ze sobą. Jednak jeśli nie istnieje taka możliwość, pies trafia pod opiekę profesjonalistów, którzy zajmują się nim z pełną starannością, umilając mu smutny czas rozłąki z rodziną. Trafia więc do przybytku, który chlubnie zwie się hotelem dla zwierząt.

Hotel dla zwierząt to idealne rozwiązanie, choć na pewno nie najtańsze. Zapewnia za to stuprocentową, fachową opiekę nad zwierzęciem, które traktowane jest tam niczym pies rodziny królewskiej. Odpowiedni pokój, który przypomina warunki domowe zapewnia tak potrzebne psu schronienie. Właściciel może liczyć też na to, że piesek zapewnioną będzie miał rozrywkę, która możliwa jest dzięki zabawkom lubianym przez czworonogi.

spa dla psa

Spa dla psa

To jednak nie wszystko, co można zafundować swojemu pupilowi. By, zapewnić mu maksymalny relaks, dziś możliwe jest odwiedzenie z czworonogiem … spa.
Spa dla psa, to nie lada atrakcja. Tu każdy czworonóg liczyć może na modne

  • strzyżenie,
  • czesanie sierści
  • trymowanie,
  • nadawanie połysk sierści, koloru i wzmocnienie.

Trymowanie z resztą jest wygodą i dla właściciela psa, bowiem na długi czas pozbywa się problemu sierści w domu. Pies po tym zabiegu pielęgnacyjnym nie gubi sierści!
Na co jeszcze liczyć może czworonóg? Na kąpiele, czy drobne zabiegi pielęgnacyjne,
Niemalże każdy salon dla psów, a przynajmniej każdy cieszący się dobrą renomą zapewnia czyszczenie uszu, czy obcinanie pazurów, itp.
To miejsca, które przeznaczone są nie tylko dla psów rasowych, ale i dla kundelków, które podobnie jak psy rasowe, zasługują na to, by je rozpieszczać. W przypadku jednak psów przygotowywanych do zawodów, zabiegi w spa, czy salonie dla psów to konieczność, wymóg naszych czasów.

psie spa

Pielęgnacja pupila

Dlaczego warto rozpieszczać psa zabiegami kosmetycznymi i hotelami dla zwierząt? Bo mamy możliwość zadbania o pupila w sposób należyty. Każde, fachowo urządzone i przygotowane miejsce oferujące takie usługi posiada lekarza weterynarii oraz innych fachowców, którzy zajmą się psem i podpowiedzą jego właścicielowi, w jaki sposób należy zapewnić mu maksimum dobrej opieki.
Miejsca takie są bardzo istotne także z punktu estetycznego. Jeśli wygląd psa i jego zdrowie nie jest wam obojętny, z pewnością chętnie staniecie się klientami salonu kosmetycznego dla psów.
Pies może zażyć nie tylko kąpieli tradycyjnej, ale i … leczniczej.


wypoczynek dla psa

Więcej informacji:


hotel dla psówTo niesamowite, jak bardzo w ostatnich latach zmieniła się nasza mentalność i sposób traktowania zwierząt. A dzięki temu ci, dla których odwiedzania spa dla zwierząt, czy zostawianie psa w hotelu nie wychodzą dziś na dziwaków, a jedynie na ludzi dbających o dobro swojego psiaka.

Bo w końcu co dziwnego w tym, że zasięgamy rady na temat jakie kosmetyki najlepiej nadają się do pielęgnacji sierści, czy też chcemy, by pies był zdrowy i zadbany? Nic. To naturalne, że dbamy o to, by stworzenie, które jest od nas całkowicie zależne, miało zapewnione maksimum komfortu i odrobinę radości z tego, że jest członkiem właśnie naszej rodziny. Bo pies rzeczywiście jest pełnoprawnym członkiem rodziny, domownikiem, którego obdarza się miłością i który miłość tę bezwzględnie i bezwarunkowo odwzajemnia.

Leave a Comment