Rozważny zakup działki, ale wpierw badanie geotechniczne

Stworzenie własnego domu od podstaw daje nam wiele satysfakcji. Wiąże się to z wieloma poważnymi decyzjami, których konsekwencje będą z nami przed resztę naszego życia, a może i kilka następnych pokoleń. Chcąc uniknąć błędów warto skonsultować się z kilkoma, obowiązkowo niezależnymi, źródłami. Pomocy należy szukać między innymi w biurach projektowych i u geodetów. 

Wykonanie badań geotechnicznych to pewność udanego projektu

badanie geotechniczneNiewiele osób jest świadomych tego, że zakupując działkę pod zabudowę ważna jest też ziemia, za którą płacimy. Mówiąc precyzyjniej warto dowiedzieć się, jaki rodzaj gleby znajduje się na gruncie. Dlatego też, jeżeli sprzedający nie jest w stanie udzielić nam takich informacji, warto udać się do Urzędu Miasta lub Gminy, albo wynająć geodetę, który wykona badanie geotechniczne. Pomoże nam ono ustalić poziom i ilość wód podziemnych na naszej działce. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy w naszym domu możemy mieć podziemną piwnicę bez wilgoci. Dodatkowo takie badanie wykonane przez profesjonalistów da nam dostęp do danych, które uchronią nasz powstający dom od katastroficznych skutków, takich jak pękające ściany i osuwające się fundamenty. Takie badanie da wam również informację, które grunty są nośne, stabilne i wytrzymałe na tyle, ażeby udźwignąć ogrom stawianego domu. 

Chcąc stworzyć bezpieczny dom i uniknąć wielu kłopotów warto zgłosić się do profesjonalistów. Dla geodetów to codzienność. Każdego dnia wykonują dla wielu firm, które budują hale towarowe czy stawiają osiedla bloków i domków takie badania geotechniczne, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Jednak przede wszystkim po to, aby chronić innych i ich życie. Dobra jakość gruntów to możliwość spokojnej realizacji naszych pomysłów bez żadnych zagrożeń.