Serwis nowych i używanych betonomieszarek

Beton przewozi się na budowę przy pomocy funkcjonalnych, specjalnych pojazdów, do transportu gotowej mieszanki. Są one odpowiednio wyposażone konstrukcyjnie we wszelkiego rodzaju elementy, potrzebne do odpowiedniego transportu i utrzymania urabialności betonu. Niemal wszystkie betoniarnie mają u siebie taką betonomieszarkę, nową, albo używaną.

Gdzie kupić odpowiednią część do betonomieszarki?

części do betonomieszarekDuże skomplikowanie technologiczne danego pojazdu oznacza, że należy bardziej dbać o jego serwis. Bez względu na to czy mamy nowy, czy też używany pojazd powinniśmy regularnie go serwisować, aby służył nam on jak najdłużej. Zaniedbania pod tym kątem oznaczają liczne przestoje, podczas których ta maszyna na siebie nie będzie zarabiać, a przecież nie o to tutaj w tym wszystkim chodzi. Podczas okresu gwarancji całością serwisu zajmie się autoryzowany serwis producenta, jednak po tym okresie sami musimy już szukać odpowiedniego miejsca. W betonomieszarkach używanych będzie już pewien problem z częściami. Rynek części do betonomieszarek jest dość ograniczony, dlatego też dobrze jest znaleźć odpowiedniego i zaufanego dostawcę. Do betonomieszarek możemy stosować zarówno części oryginalne, jak i zamienniki, które jeśli będą dobre jakościowo, można bez problemu stosować w naszych pojazdach. Dobrze jest mieć podpisaną jakąś umowę serwisową z dobrym warsztatem, aby nie martwić się zbytnio, ani o serwis, ani o części do naszego sprzętu.

Betonomieszarki są bardzo drogimi pojazdami, dlatego tym bardziej warto dbać o ich utrzymanie. Zaniedbanie, które poskutkuje szybszym zużyciem sprzętu będzie generowało dodatkowe koszty w postaci zakupu nowej maszyny, a to już jest bardzo duży wydatek. Z tego też powodu należy na bieżąco wymieniać zużyte części i przeglądać nasz pojazd, kiedy tylko nadarzy się okazja.