Skuteczna termoizolacja budynku

Jednym z elementów budynku przez które uchodzi najwięcej ciepła jest poddasze. Często nie przykładamy zbyt dużej wagi do tego aby poddasze było właściwie ocieplone. Decydujemy się na ocieplanie ścian budynku a już ten ważny element  często termoizolacji nie posiada lub też jest ona zbyt mało skuteczna. Można jednak coś z tym zrobić przy bardzo małym nakładzie sił. 

Efektywne ocieplanie pianą 

ocieplanie pianką mazowieckieDo tworzenia termoizolacji na poddaszach często stosowano i w zasadzie do tej pory się stosuje wełnę mineralną. Ten materiał bez wątpienia jest w stanie skutecznie zatrzymywać ciepło. Jednak trzeba zauważyć, że położenie takiej wełny wymaga sporo pracy. Nie da się przy użyciu wełny mineralnej dokonać szybkiego docieplenia poddasza. Można jednak zrobić to stosując inne rozwiązania. Jednym z najskuteczniejszych jest ocieplanie pianką Mazowieckie jest zaś jednym z tych województw, w którym można znaleźć wielu specjalistów którzy na co dzień zajmują się nakładaniem takowej pianki na różne powierzchnie. W przypadku ocieplania pianką poliuretanową jest tak, że pianka tworzona jest dosłownie chwilę przed tym jak przybiera właściwą postać. W skład pianki wchodzi polikarbaminian oraz specjalny utwardzacz, który powoduje że pianka ma właściwą, jednolitą postać. Obecnie pianka poliuretanowa stosowana do ocieplania wyróżnia się niskim współczynnikiem przepuszczalności ciepła.

Na ten moment pianką poliuretanową ociepla się najróżniejsze budynki. Z powodzeniem można używać takowej pianki do docieplenia ścian budynku murowanego czy też w przypadku chęci ocieplania domów z drewna taka pianka świetnie się sprawdzi. Warto podkreślić, że pianka PUR jest materiałem niepalnym więc nie ma obaw o to, że w przypadku pożaru pianka będzie dodatkowo podsycać płomienie.