Skuteczne metody zwalczania komarów

 

Komary są niezwykle uciążliwymi i niebezpiecznymi dla ludzi owadami. Przenoszą choroby typu borelioza z Lyme, ornitozy, wirusy z gatunku neurotropowych spotykanych u ptactwa domowego i dzikiego, podczas sezonów letnich i jesiennych dotkliwie kąsają ludzi zarówno w domach, jak i na zewnątrz. Potrafią uprzykrzyć życie, zniszczyć niejeden urlop lub wieczór w gronie rodziny i przyjaciół.

Metody walki z komarami

zwalczanie komarówSamice komarów boleśnie kąsają o świcie i zmierzchu, pobierając krew niezbędną do czynności rozrodczych.; gdy są głodne, mogą również polować na żywicieli w ciągu dnia. Posiłek zaopatrzony w krew jest niezbędny samicom do produkcji jaj i właściwego rozrodu. Są one mniejsze niż samce, posiadają aparat gębowy ssąco-kłujący. Na początku każdego sezonu pojawia się pytanie: „jak skutecznie zwalczyć komary”? Zwalczanie komarów wcale nie jest łatwe, sposobów jest dużo, nie zawsze jednak skutecznych. Można stosować ocet rozmieszczony punktowo w pomieszczeniach, opryski 2% preparatem Aspermet 200 EC, dobrym pomysłem na zwalczanie komarów jest stosowanie moskitier najlepiej zaimpregnowanych preparatem Aspermet 200 EC. Preparat ten jest niezbędny w zwalczaniu komarów w stadium zarodkowym – jesienią należy przeglądnąć wilgotne nieużywane pomieszczenia; piwnice, domki letnie i opryskać je Aspermetem 200 EC w celu utylizacji zimujących samic i ewentualnych larw.

Na zewnątrz najlepszy efekt w zwalczaniu komarów daje oprysk zwany ULV, czyli „zimna mgła”. Stosuje się Aspermet 200 EC w celu wytępienia zarówno dorosłych osobników, jak i larw. Uczucie ulgi jest odczuwalne natychmiastowo po oprysku, jest to najskuteczniejsza metoda zwalczania komarów na otwartych przestrzeniach, zapobiegająca namnażaniu tych insektów w niekontrolowany sposób.