Skuteczne ozonowanie klimatyzacji

Jeszcze kilka lat temu, nikt nie przejmował się zbytnio bakteriami czy wirusami, które nas otaczają ze wszystkich stron. Dziś wiemy jakie niosą ze sobą zagrożenie, dlatego też wiele osób regularnie odkaża swoje domy, miejsca pracy czy nawet samochody.

Jak ozonować samochód?

ozonowanie klimatyzacji szczecinNie bez powodu szpitale, przychodnie czy niektóre zakłady pracy, co kilka tygodni wykonują zabieg odkażania, który ma na celu wysterylizowanie pomieszczenia. Jednakże drobnoustroje gromadzą się także w samochodach, a szczególnie w klimatyzacji, w której panują idealne warunki do rozwoju. Żeby się ich pozbyć, trzeba działać skutecznie i zdecydowanie, ponieważ nie jest łatwo je zlikwidować, gdyż są niewidoczne. Jeżeli chcemy wykonać ozonowanie klimatyzacji Szczecin  jest miastem, w którym taką usługę świadczy wiele warsztatów samochodowych. Jest to usługa, którą powinno się wykonywać przynajmniej raz – dwa razy w roku, a nawet częściej, jeżeli często korzystamy z klimatyzacji. Przeważnie w tym celu wykonywane jest ozonowanie specjalnym generatorem, którego końcówki wprowadza się do przewodów wentylacyjnych i pozostawia włączoną klimatyzację, razem z silnikiem. Odkażanie zajmuje przeważnie od trzydziestu do czterdziestu pięciu minut, po czym pojazd jest wietrzony i może być ponownie użytkowany. Co istotne, podczas ozonowania, nikt nie może przebywać w samochodzie, ponieważ ozon jest silnie toksyczny i aseptyczny. Jednakże, jeżeli będzie właściwie stosowany, to przynosi ogromne korzyści dla naszego zdrowia.

Trzeba pamiętać, że ozon jest powszechnie stosowany w przemyśle czy w wielu branżach handlowych od wielu lat, ponieważ doskonale dezynfekuje powietrze, przedmioty, wodę, a nawet żywność. Równie dobrze można samodzielnie ozonować klimatyzację, jeżeli się posiada generator ozonu.