Skuteczne pranie tapicerki

Meble tapicerowane stają się coraz bardziej popularne w wielu domach, ponieważ mają swój unikalny charakter. Mogą to być kanapy, sofy, łóżka tapicerowane czy krzesła i fotele. Z pewnością pięknie wyglądają, ale trzeba je umieć odpowiednio czyścić.

Czego używać do prania tapicerki?

pranie tapicerki nowy sączNa rynku znajdziemy wiele rodzajów mebli tapicerowanych, które mogą być wykonane z zamszu, naturalnej lub ekologicznej skóry, bawełny czy jeansu. Używając ich lepiej uważać, aby ich nie zabrudzić, ponieważ czyszczenie takich tapicerek może być dość skomplikowane. Głównie chodzi o to, aby nie przemoczyć tkaniny i wypełnienia, ponieważ będzie ona bardzo długo schła. Do tego istnieje jeszcze ryzyko powstania pleśni wewnątrz, jeżeli nie będzie dokładnie wysuszona. Dlatego też całościowe pranie tapicerki lepiej zostawić profesjonalistom, którzy dysponują odpowiednim sprzętem czyszcząco – piorącym i korzystają z profesjonalnych detergentów. Jeżeli jest nam potrzebne pranie tapicerki Nowy Sącz jest miastem, w którym znajdziemy kilka profesjonalnych pralni. Przyjmują one zlecenia na czyszczenie każdego rodzaju sof, kanap, krzeseł, foteli, a także plecaków czy wózków. Technika czyszczenia jest zawsze ta sama i najczęściej jest do tego wykorzystywana para wodna w połączeniu z odpowiednim środkiem piorącym. Dzięki temu nie ma ryzyka przemoczenia tapicerki ani jej wypełnienia. Zamawiając usługę prania konkretnego mebla, umawiamy się na przyjście specjalisty, który ma przy sobie wszystkie niezbędne przybory.

Czasem lekkie zabrudzenia można usunąć przy użyciu wody i gąbki, gdyż miejscowe czyszczenie przeważnie nie jest groźne. Jeżeli chcemy tapicerkę odświeżyć lub całościowo wyczyścić, to najlepiej zamówić profesjonalną usługę prania, bo mamy gwarancję najwyższej jakości.