Ślub w plenerze – co nam jest potrzebne?

W ostatnich czasach w Polsce stały się modne śluby w stylu rodem z amerykańskich filmów. Zawarcie związku małżeńskiego na plaży czy w ruinach jakiegoś pałacyku to jest to co obecnie podoba się przyszłym małżonkom. Zorganizowanie uroczystości tego rodzaju nie jest takie proste i trzeba dopilnować zdecydowanie większej liczby rzeczy niż w przypadku tradycyjnego wesela. O czym warto pamiętać i co należy wiedzieć decydując się na ślub w plenerze?

Ślub i wesele w plenerze

wesele w plenerzeWybór pięknej scenerii to w przypadku organizacji tego typu uroczystości najmniejsze zmartwienie. Dużą przeszkodę stanowią formalności związane z zawarciem związku małżeńskiego zwłaszcza kościelnego, który miałby się odbyć poza obrębem kościoła. Prawo kościelne teoretycznie dopuszcza taką możliwość, jednak uzyskanie zgody uzależnione jest od decyzji proboszcza parafii, a na rozpatrzenie takiego wniosku można czekać nawet rok. Dlatego powszechnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o organizowanie ślubu kościelnego w ciekawej scenerii jest przenoszenie go do jakiejś małej pozamiejskiej kapliczki otoczonej lasem czy łąką. W przypadku ślubu cywilnego na mocy nowych przepisów zorganizowanie tego typu uroczystości nie stanowi żadnej trudności, jednak wiąże się ono z dodatkowymi wydatkami. W związku z tym wielu narzeczonych decyduje się na klasyczną ceremonię odbywającą się w kościele czy Urzędzie Stanu Cywilnego, a jedynie samo wesele przenoszą w plener.

Organizacja wesela w plenerze – catering, wypożyczalnia namiotów

wynajem namiotówPrzy organizacji zabawy weselnej w plenerze trzeba wszystko dobrze rozplanować. Wybór miejsca ma tu kluczową rolę, od rozkładu terenu zależy to, w jaki sposób można go zagospodarować. W pierwszej kolejności trzeba pomyśleć o miejscach dla gości, a biorąc pod uwagę polską, dość kapryśną aurę, niezwykle ważną kwestią jest odpowiednie zadaszenie, które obejmie nie tylko część przeznaczoną do tańca, ale i tą stricte biesiadną. W tym celu można wynająć odpowiednie namioty lub hale namiotowe, które zapewnią gościom osłonę przed zmiennymi warunkami pogodowymi, pozwolą na wygodne zagospodarowanie miejsc siedzących oraz ustawienie stołów. Namioty te mogą być wyposażone w:

  • zadaszenie z możliwością zamontowania dodatkowych ścian
  • podłogę drewnianą
  • oświetlenie
  • ogrzewanie

oraz w przypadku niektórych wypożyczalni możliwe także jest najęcie wraz z namiotem krzeseł i stołów potrzebnych do zapewnienia miejsc gościom. Namioty weselne dostępne są w różnych rozmiarach i można je łączyć ze sobą, co sprawia, że możliwe jest dogodne rozlokowanie gości, a także dostosowanie odpowiednich rozwiązań do konkretnej liczby gości weselnych. Warto także jeden osobny namiot przeznaczyć na sale taneczną, powinien on być wyposażony w drewnianą podłogę, która zwiększy komfort bawiących się tam gości. Organizując ślub w plenerze trzeba także zatroszczyć się o catering, który zapewni jedzenie na weselu. Niektóre wypożyczalnie namiotów mają także w swojej ofercie usługi cateringowe, ale można także poszukać niezależnej firmy, która zajmie się zaopatrzeniem wesela.

Nowoczesne podejście do ślubu – DJ na wesele

dj na weseleOrganizacja ślubu w plenerze sprawia, że uroczystość ma niezwykły charakter i klimat a zarazem traci więzy sztywnych konwenansów. W przypadku takiej, jak na polskie standardy nowoczesnej, uroczystości doskonale sprawdza się mniej konwencjonalna oprawa muzyczną jaką jest ta, którą zapewnia DJ. Wybór na wesele DJ-a wielu osobom wydaje się być dość ryzykowny, warto jednak pamiętać, że decydując się na takie rozwiązanie mamy pewność co do jakości wykonywanych utworów oraz możemy posłuchać dowolnej piosenki i bawić się przy dowolnym rodzaju muzyki. Zwłaszcza młodym osobom rozwiązanie to powinno przypaść do gustu, gdyż zabawa do nowoczesnych utworów zamiast biesiadnych przyśpiewek zapewne będzie dla nich zdecydowanie atrakcyjniejsza. Należy pamiętać także, że zatrudnienie DJ-a zamiast tradycyjnego zespołu to także duża oszczędność, co przy ogromnych kosztach związanych z organizacją wesela nie pozostaje bez znaczenia.


Więcej informacji:


Słowem podsumowania:

Organizując ślub w plenerze trzeba uwzględnić sporo zmiennych i pamiętać o wielu rzeczach, jednak zorganizowanie niezapomnianej uroczystości w niezwykłej scenerii jest tego warte. Nie powinno zatem nikogo dziwić rosnące zainteresowanie tego rodzaju rozwiązaniami.

Leave a Comment