Spalinowe myjki ciśnieniowe

Maszyny przemysłowe nie są czyszczone ręcznie, gdyż mało który pracownik ma na tyle siły by usunąć własnymi rękami zabrudzenia i nagromadzone osady. Narzędzia ręczne również nie wchodzą w grę, a najlepszym sposobem na doprowadzenie maszyn do idealnego stanu i usunięcia osadów ze smaru i substancji chemicznych jest zastosowanie myjek, czyszczących powierzchnię za pomocą wody pod ciśnieniem.

Najmocniejsze myjki do czyszczenia maszyn przemysłowych

polecana myjka ciśnieniowa spalinowaZdarza się jednak iż najczesciej wykorzystywane myjki z silnikiem elektrycznym nie wystarczają do pracy z najbardziej zaniedbanymi czy zabrudzonymi maszynami, które mają być odrestaurowane. W takich przypadkach używane są spalinowe myjki o ogromnej mocy, które podnoszą ciśnienie wody do zdecydowanie wysokich poziomów. Najbardziej polecana myjka ciśnieniowa spalinowa, produkowana przez jednego z najbardziej uznanych producentów sprzętu elektrycznego do sprzątania pomieszczeń ma ciśnienie przekraczające dwieście pięćdziesiąt barów, i znajduje się na górnym progu mocy narzędzi sprzątających. Może ona być wykorzystana do usuwania osadów ze smaru, warstw starego lakieru czy najbardziej zastałych zabrudzeń z metalowych powierzchni, a jest w tym zadaniu tak skuteczna, iż niejednokrotnie zastępuje ona piaskarki podczas ściągania warstw farb i lakierów z remontowanych urządzeń.

Podobnie skutecznie usuwa wszelkie osady z betonowych powierzchni czy z kamienia, więc tak samo często jak do czyszczenia maszyn jest wykorzystywana również do sprzątania powierzchni i podłóg w halach produkcyjnych i pomieszczeniach w zakładach pracy. O dziwo, nie jest to szczególnie gabarytowe urządzenie, i może być transportowane podobnie jak porównywalnej wielkości odkurzacze przemysłowe ze zbiornikami ciśnieniowymi.