Sposób na czysty i zadbany dom – czyszczenie podłóg i nie tylko

Każdy z nas dba o swój dom na swój własny sposób. Oczywiście również pojęcie czystości będzie w każdym przypadku odmienne. Dlatego właśnie ważne jest, aby każdy znalazł metodę na zadbanie o czystość w swoim domu. Jest wiele sposobów na to, jak zapewnić odpowiednią czystość w każdym domu. Należy pamiętać o tym, że w każdym przypadku ważny będzie efekt końcowy, jaki osiągniemy.

Czyszczenie podłóg – szybko i na długi czas

Czyszczenie podłógNajbardziej brudzącą się częścią w naszym domu jest w każdym przypadku na pewno podłoga. To po niej chodzimy, a nie zawsze zdarzy się nam zdjąć zabrudzone buty. Na podłodze osadza się również kurz, na co już wpływu nie mamy. Oczywiście stopień zabrudzenia podłogi będzie zależał od częstotliwości jej używania i od rodzaju czynności jakie wykonujemy w danym pomieszczeniu. Z całą pewnością najczęściej podłogę musimy czyścić w kuchniach, gdzie często coś spada nam na podłogę czy to podczas gotowania czy też podczas jedzenia. Nie możemy zapominać również o tym, że duże znaczenie w przypadku zarówno szybkości zabrudzenia się podłogi, jak i również w efektywności czyszczenia będzie miał rodzaj podłogi. Jaką podłogę możemy położyć u siebie w domu?

  • podłogi drewniane,
  • wykładziny dywanowe,
  • panele laminowane,
  • posadzka kamienna,
  • płytki ceramiczne.

To jaki rodzaj materiału na podłogę wybierzemy, będzie całkowicie uzależnione od naszych oczekiwań estetycznych. Co raz częściej jednak można zauważyć, że ludzie wybierają podłogi na podstawie tego, czy łatwo będzie utrzymać na niej porządek. Oczywiście nie bez znaczenia jest również jakość materiału, co często jest równoznaczne również z wyższą cenę. Jak czyścić każdego rodzaju podłogę? W przypadku podłóg drewnianych z całą pewnością powinniśmy zapomnieć o jej myciu wodą. Wyjątkiem jest podłoga, która została dodatkowo zabezpieczona lakierem. Wtedy jak najbardziej możemy jak najczęściej wycierać podłogę wilgotną szmatką. Należy pamiętać również o zastosowaniu specjalnych środków do czyszczenia podłóg drewnianych, często na bazie żywić akrylowych. Łatwe do utrzymania porządku będą z całą pewnością podłogi z płytkami ceramicznymi oraz, na których zostały położone panele laminowane. Trzeba również pamiętać o tym, że podłogi z wykładziną dywanową, czy też z wyłożonym dywanem, z całą pewnością będzie gromadziła największe ilości brudu i kurzów. To na pewno w czyszczenie tej podłogi będziemy musieli włożyć najwięcej pracy. Z całą pewnością pranie dywanów, wykonywane na szeroką skalę we Wrocławiu, jest o wiele bardziej uciążliwe od zmywania podłogi mopem. Trzeba jednak pocieszać się faktem, że jest wiele firm, które się w tym specjalizują.

Zapachu do sauny – dla tych, którzy lubią kąpiele w cieple

Zapachu do saunyOczywiście o czyszczenie podłóg musi zadbać każdy z nas, ponieważ w każdym domu takowe występują. W niektórych domach jednak są również takie elementy, które są dość specyficzne i dbanie o ich czystość również będzie dla nas specyficzne. Z całą pewnością nie u każdego z nas w domu będzie można znaleźć saunę. Trzeba pamiętać o tym, że aby była ona bezpieczna dla naszego zdrowia, z całą pewnością musimy o nią odpowiednio zadbać. Jest to miejsce narażone na ciągłą wilgoć. Dlatego właśnie wystąpienie grzyba czy pleśni jest jak najbardziej przewidywalne. Trzeba w tym przypadku pamiętać o dokładnym osuszaniu sauny, wtedy z całą pewnością drewno będzie mogło oddychać i pozbyć się wilgoci. Jeśli chodzi o saunę z całą pewnością można również zrobić coś, aby uprzyjemnić sobie w niej pobyt i coś zmienić. Przydatne w tym przypadku okażą się zapachy do sauny. Naszą saunę parową możemy w łatwy sposób uczynić sauną aromatyczną. Zapachy będą rozprowadzane poprzez dozowniki zapachowe. Oczywiście każdy z nas może sobie indywidualnie dobrać rodzaj zapachu, w jakim chce się aktualnie odprężyć. Kompozycje zapachowe to naprawdę szeroka oferta i możemy za każdym razem wybierać nowy aromat dla siebie.

Chemia basenowa – dla zadbania o lepszy stan wody

Chemia basenowaNiektórzy z nas posiadają również w swoich domach baseny. Każdy z nas domyśla się, że dbanie o ich czystość jest szczególnie skomplikowane i pracochłonne. Trzeba posiadać minimalną wiedzę na temat tego, jak zadbać o dobry stan wody w basenie i jak zapobiec występowaniu zabrudzeń. Woda powinna być oczywiście jak najczęściej wymieniana, szczególnie kiedy basen stoi nie używany. Również w tym przypadku przyda nam się różnego rodzaju chemia basenowa, która pozwoli zdezynfekować wodę, co pozwoli na utrzymanie dłużej jej dobrego stanu. Musimy pamiętać o tym, że w basenie nawet znajdującym się w środku budynku, mogą występować różnego rodzaju zanieczyszczenia mikrobiologiczne. Mogą one być niebezpieczne dla zdrowia naszej skóry.


Więcej o czystości w domu można znaleźć na:


Podsumowując

Sposobów na to jak dbać o czystość w swoim domu, jest naprawdę wiele. Warto zwrócić uwagę na to, że każdy z nas powinien znaleźć swój sposób na zadbanie o czystość w domu. To jaką metodę i jakie środki chemiczne wybierzemy, będzie uzależnione od rodzaju posiadanych materiałów. 

Leave a Comment