Sprawdzony agregat prądotwórczy

Jest całe mnóstwo takich miejsc, w których nie możemy korzystać z energii elektrycznej pochodzącej z sieci. Jednak w wielu takich miejscach zachodzi konieczność używania urządzeń elektrycznych. Do tego zadania wykorzystywane są więc urządzenia, które są w stanie skutecznie wygenerować energię elektryczną. Określane są one mianem agregatów prądotwórczych.

Polecane generatory prądu

agregat prądotwórczy trójfazowyGdy zaczynają się prace przy budowie nowego domu czy innej nieruchomości to zawsze na początku jest tak, że nie mamy jeszcze do dyspozycji skrzynki połączonej z siecią energetyczną. Wówczas problemem jest przykładowo uruchomienie betoniarki czy różnych maszyn budowlanych. Bardzo dobrym rozwiązaniem w takim wypadku może być nowoczesny agregat prądotwórczy trójfazowy. Urządzenia tego typu są w stanie skutecznie przemieniać energię mechaniczną w energię elektryczną. Najważniejszym z podzespołów budujących nasz agregat jest prądnica. To właśnie to urządzenie odpowiada za wspomnianą wcześniej zamianę energii. Nowoczesne generatory prądotwórcze występują w wersjach różniących się od siebie między innymi rodzajem paliwa. Najbardziej popularne są jednak te generatory, które zasilane są benzyną. Nieco mniej popularne są generatory z silnikami diesla czy też gazowe. Warto zaznaczyć, że wiele rodzajów generatorów jest tak mała, że można bardzo łatwo takie urządzenia przenosić z jednego miejsca do drugiego.

Na dzień dzisiejszy generatory prądotwórcze można łatwo znaleźć w marketach budowlanych. Najczęściej sprzedawane są tam generatory o dość małych gabarytach. Ceny agregatów prądotwórczych są obecnie dość przystępne. Jednak generalnie to cena zależy w tym wypadku przede wszystkim od mocy urządzenia. Im mocniejszy i bardziej wydajny agregat tym cena za niego jest wyższa.