Sprawny leasing maszyn

Obecnie na rynku usług działa nawet kilkaset firm z branży leasingowej. Cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród istniejących już przedsiębiorstw, ale także nowo powstałych, ponieważ mają one dla nich atrakcyjną ofertę.

Ile kosztuje usługa leasingu?

leasing maszyn poznańNawet sześćdziesiąt procent przedsiębiorców korzysta z usług księgowych, gdyż często są one niezbędne, ponieważ przedsiębiorca nie zatrudnia księgowego. Około czterdzieści procent wybiera usługi transportowe, z których korzysta jednorazowo lub stale. Podobnie jest z usługami leasingowymi, które z roku na rok wybiera coraz więcej przedsiębiorców. Leasing jest sposobem na finansowanie zakupu dowolnych środków trwałych, które są oddane w użytkowanie leasingobiorcy w zamian za comiesięczny abonament. Jeżeli interesuje nas leasing maszyn Poznań jest miastem, w którym znajdziemy nawet kilkanaście firm leasingowych, które oferują swoje usługi nowym i istniejącym już przedsiębiorstwom. Przeważnie warunkiem koniecznym do otrzymania pozytywnej decyzji firmy leasingowej jest posiadanie stażu działalności, który powinien wynosić przynajmniej sześć miesięcy oraz uzyskanie zdolności leasingowej. Na jej ocenę wpływa nie tylko branża w jakiej działa firma, ale przede wszystkim, wysokość dotychczasowego zadłużenia oraz wysokość uzyskiwanych dochodów w ciągu miesiąca. Zdolność leasingowa stanowi zabezpieczenie dla leasingodawcy, dlatego też jest wymagana. Dowolny środek trwały można leasingować na pięć, osiem czy nawet dziesięć lat.

Im dłużej trwa leasing, tym wyższa będzie jego cena, dlatego też najczęściej jest on brany na pięć lat. Umowę można podpisać w ciągu jednego dnia, a uruchomienie procedury otrzymania środka trwałego może potrwać nawet do kilku dni. Jest to na pewno usługa warta przeanalizowania.