Stanik dla matek karmiących i inne przydatne produkty na tym etapie życia

Każda kobieta, która urodziła już w swoim życiu dziecko, wie, że ciąża była wyjątkowym etapem jej życia. Oczywiście wiążę się z najpiękniejszym wydarzeniem w życiu kobiety, czyli z posiadaniem dziecka, jednak jest również związana ze sporymi zmianami. Czas po porodzie również jest dla kobiety bardzo specyficzny i musi ona otaczać się specjalnymi akcesoriami, które ułatwią jej funkcjonowanie na co dzień.

Wyciskarka soku – zapewnienie niezbędnych witamin

Wyciskarka sokuOczywiście jest wiele zasad, według których można ułożyć dietę kobiety w ciąży. Nie można jednak popadać w paranoję i z całą pewnością nie warto jest wybierać się do dietetyka w takiej sytuacji. Same musimy wiedzieć w jaki sposób dostarczyć do organizmu największe ilości witamin i składników mineralnych i które z nich będą nam najbardziej potrzebne. Przede wszystkim każda kobieta w ciąży musi zwracać szczególną uwagę na dostarczanie do organizmu kilku witamin i składników, Są to:

  • kwas foliowy,
  • witamina D,
  • tiamina.

Kwas foliowy jest niezbędny do prawidłowego rozwoju płodu. Drugą rzeczą o która należałoby zadbać będzie odpowiednia podaż witaminy D, Jest to witamina rozpuszczalna w wodzie, dlatego nie musimy spożywać jej z posiłkiem. Najlepiej przyjmować ją na noc, to wtedy ulega syntezie w organizmie. Biorąc pod uwagę zwiększone zapotrzebowanie, konieczne jest przyjmowanie suplementów. Tiaminę natomiast, witaminę z grupy B możemy spokojnie uzupełniać pożywieniem. Zdecydowanie powinnyśmy swoje posiłki komponować, tak, aby dostarczyć odpowiednią ilość energii oraz wszystkich niezbędnych składników odżywczych i witamin. Zadanie ułatwi nam sklep ze zdrową żywnością. Asortyment, który jest w nich dostępny pozwoli nam na zbilansowanie składników, a zarazem pozwoli zadbać lepiej o zdrowie. Zdrowa żywności zalicza się również do żywności ekologicznej, a ona jak najbardziej wskazana jest również dla kobiet w ciąży i podczas laktacji. Jednak powinno się pamiętać o tym, że nie tylko pożywienie może być dobrym źródłem składników odżywczych. Warto podczas ciąży podczas karmienia piersią postawić na zdrowe soki warzywno-owocowe. W tym celu niezbędna okaże się nam wyciskarka do soków. Warto zainwestować właśnie w wyciskarkę, ponieważ to ona pozwala uzyskać sok bogaty w witaminy, Sokowirówki niszczą większość witamin i składników mineralnych pod wpływem wysokiej temperatury, aktywują się również wszystkie enzymy, które są odpowiedzialne za szybsze psucie się soków.

Czajnik ze stali nierdzewnej najlepszym wyborem

Czajnik ze stali nierdzewnejPoza tym, że będziemy zwracać szczególną uwagę na to co spożywamy, musimy również zacząć zauważać różnice płynące ze sposobu przygotowania naszych posiłków. Powinnyśmy przejrzeć posiadane przez nas garnki i akcesoria kuchenne. Z całą pewnością nie powinny znaleźć się wśród nich elementy aluminiowe. Aluminium jest szkodliwy dla zdrowia, a na etapie ciąży i karmienia piersią może wywoływać szczególnie niekorzystny wpływ na organizm. Garnki również powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. Zapewni to przygotowanie zdrowszych posiłków. Niezbędny okaże się również czajnik ze stali nierdzewnej, przegotowana woda nie będzie wtedy stanowiła żadnego zagrożenia dla organizmu. Oczywiście poza kuchnią kobieta w ciąży lub karmiąca piersią również powinna wyposażyć się w ułatwiające funkcjonowanie gadżety. Zdecydowanie będzie nim suszarka do bielizny. Biorąc pod uwagę to, że małe dziecko trzeba przebierać po kilka razy dziennie, a i nasza bielizna może ulega zabrudzeniu podczas karmienia, to częste pranie będzie w naszym domu na porządku dziennym. Dlatego warto jest zainwestować w suszarkę.

Stanik dla matek karmiących potrzebny każdej karmiącej

Stanik dla matek karmiącychPozostając przy bieliźnie z całą pewnością należy wspomnieć również o jej elementach, które będą dla kobiety w ciąży albo karmiącej niezbędne. Zdecydowanie podczas ciąży każda kobieta powinna nosić pas podtrzymujący brzuch. Ułatwi to codzienne funkcjonowanie o odciąży w pewnym stopniu kręgosłup. Drugim, w zasadzie podczas karmienia najważniejszym elementem bielizny będzie biustonosz dla karmiącej. Jest on uszyty w taki sposób, aby za każdym razem, kiedy chcemy nakarmić dziecko nie musieć odpinać go całego. W komplecie do niego są również wkładki, które zapobiegają przeciekaniu mleka i pobrudzeniu bielizny.


Więcej informacji można przeczytać na:


Podsumowanie:

Będąc kobietą w ciąży z całą pewnością potrzebujemy wiele specjalnych gadżetów, które zadbają o nasz komfort i o nasze zdrowie. Na tym etapie życia nie warto brać pod uwagę oszczędności, a za priorytet należy objąć zdrowie matki i dziecka. 

Leave a Comment