Stymulacja systemu korzennego roślin ozdobnych

 

Aby móc sprzedać rośliny ozdobne w sezonie, już teraz trzeba je zasadzić lub dopilnować, aby zima nie sprawiła im problemu. Najlepiej jeśli roślina otrzyma wszystkie składniki niezbędne do przyśpieszenia wzrostu. W ten sposób będziemy mieli pewność, że będzie mocna. Bardzo istotny jest system korzenny. Powinien składać się z rozbudowanych rozgałęzień, co sprawia, że roślina jest wytrzymalsza. Jak to osiągnąć?

Ukorzenianie i stymulowanie wzrostu roślin

stymulatory wzrostu roślin ozdobnychWzrost roślin jest uzależniony od warunków pogodowych i glebowych. W przypadku roślin ozdobnych, zazwyczaj mamy do czynienia z warunkami szklarniowymi, dlatego pogoda nie jest dla nas tak znacząca. Liczy się to, aby zastosować właściwe stymulatory wzrostu roślin ozdobnych. Dobór takiego środka polega przede wszystkim na zorientowaniu się w tym, jakie potrzeby glebowe ma dana roślina. Zazwyczaj glebę dobieramy tak, aby roślina otrzymała wszystkie składniki. Jednak zostaną one szybko wyczerpane. Stymulator ma pełnić rolę pomocniczą, dostarczając wszystkie elementy potrzebne do rozwoju, a także przyśpieszać proces fotosyntezy. Taki stymulator jest w pełni ekologiczny. Nie ma ryzyka, że uszkodzimy naszą roślinę, jednak pamiętajmy o właściwym dawkowaniu. Stymulatory podawane są w ampułkach, które po pewnym czasie rozkładają się w glebie i następuje wzrost. Warto jest przeczytać zalecenia producenta.

Stymulatory tego typu są najlepszym środkiem dla ogrodników, którzy inwestują w rośliny ozdobne. Dzięki temu nie ma problemu ze zbyt niskim poziomem rozwoju rośliny przed zimą. Mowa w tym przypadku o roślinach, które są wielosezonowe lub potrzebują co najmniej dwóch sezonów do tego, by mogły pełnić funkcje dekoracyjne, zarówno w domach, jak i ogrodach naszych klientów. Korzystanie ze stymulatorów jest w pełni ekologiczne.