Świeca dymna wykorzystywana na poligonach

Wszelkie wyroby dymne bardzo często wykorzystywane są do pozoracji walk w wojsku, wykorzystywane są w grach typu ASG lub paintball oraz używane są podczas imprez militarnych w celu odtwarzania bitew historycznych. Ich profesjonalne wersje cechują się bardzo dużą wydajnością emitowania dymu. W wielu krajach wykorzystywane są podczas ćwiczeń przeciw pożarowych.

Profesjonalna świeca dymna

świeca dymna rdgŚwiece dymne to bardzo proste w budowie wyroby pirotechniczne. Ich podstawowym składnikiem są mieszanki potasowe lub amonowe, które w wyniku spalania emitują bardzo gesty biały. Długość palenia się zależy od ilości mieszanki zapakowanej do grubego tekturowego korpusu. Różnego rodzaju kolory uzyskuje się poprzez dodawanie specjalnych barwników. Profesjonalna świeca dymna rdg to pomniejszona wersja amerykańskiego granatu M83 wykorzystywanego w celu ćwiczenia ludności cywilnej lub na poligonach. Granat ten występuje tylko w wielu kolorach dymu. Świeca znajduje się w klasie pierwszej wyrobów pirotechnicznych i przeznaczony jest do użytku na zewnątrz. Używanie go jest bardzo bezpieczne dla zdrowia, wszelkiego mienia oraz środowiska. Świeca odpala się z dwóch stron korpusu po przez silne i pewne pociągnięcie specjalnej zawleczki w formie sznura schowanej w górnej części korpusu. Odpalając świecę nie należy się nad nią nachylać, tylko robić to na wyciągniętych rękach. Po inicjacji zapłonu świecę należy odrzucić w docelowe miejsce zadymienia, ponieważ korpus osiąga bardzo wysokie temperatury.

Granat należy używać zgodnie z przeznaczeniem i instrukcjami opisanymi na opakowaniu świecy. Pod żadnym pozorem nie używać ani nie rzucać w pobliżu innych materiałów pirotechnicznych. Petarda może być stosowana tylko i wyłącznie przez osoby które ukończyły 18 rok życia. Nie należy wdychać oparów uwalniających się podczas spalania mieszanki.