Syntetyczna skóra tatuatorska

W naszym zakładzie często rozmawiamy o różnych sposobach na doskonalenie umiejętności, gdyż sztuka wymaga ciągłego rozwoju, by nie wpaść w zastój. Doszliśmy jednak do dość uzasadnionego wniosku iż eksperymenty i nauka na klientach to nie najlepszy pomysł, z racji problemów, jakie miały z tego tytułu dość znane salony z całego kraju.

Syntetyczna skóra do nauki tatuowania

tatuaż sztuczna skóraNie przestawaliśmy jednak poszukiwań sprzętu do nauki robienia tatuaży, a jednym z najbardziej przydatnych narzędzi do tego celu wydała nam się sztuczna skóra. Taka skóra mogła służyć jako podstawa do wykonywania najróżniejszych technik oraz nauki tatuowania w sposób bezpieczny i skuteczny. Nie była ona tak twarda jak niektóre podstawy z materiałów, i nie mogła uszkodzić igieł, aczkolwiek doskonale imitowała prawdziwą skórę, na której wykonywany był tatuaż Sztuczna skóra wydała nam się więc na tyle dobrym narzędziem iż zamówiliśmy kilka arkuszy do testów. Okazało się iż są one świetnym narzędziem do nauki, a na dodatek wielorazowym, gdyż w przeciwieństwie do płacht materiału, jakie niegdyś były przez nas używane do szkoleń tatuatorskich, skóra syntetyczna może być czyszczona i wykorzystywana ponownie. Do usuwania tatuaży wystarczał spirytus, na co dzień używany w salonie do dezynfekcji narzędzi po wykonaniu tatuaży. Przy dobrej konserwacji i po regularnym czyszczeniu taka skóra mogła być używana przez długie miesiące całkiem intensywnie nim ulegała całkowitemu zużyciu.

Nie jest to również narzędzie szczególnie drogie, a wręcz odwrotnie, bywa bardzo przystępne cenowo, a jego przydatność jest niezastąpiona. Wielu praktykantów, którzy czasem uczą się w naszym warsztacie było bardzo zadowolonych z możliwości przetestowania umiejętności i stylów na syntetycznym materiale.