Szafy sterownicze pozwalaja zoptymalizować produkcję

Jakość produkcji w zakładzie przemysłowym zależy od sprawnego działania sprzętu, a bezpieczeństwo i niezawodność panelu sterowania jest ważną częścią tego procesu. Przemysłowe panele sterowania są zaprojektowane tak, aby umożliwić operatorowi sterowanie różnymi urządzeniami. 

Zastosowanie szaf sterowniczych w procesie produkcji

szafy sterownicze do hali produkcyjnejUrządzenia tego typu są podatne na szereg zagrożeń. Producenci przemysłowych urządzeń jakimi są szafy sterownicze muszą zatem zapewnić zgodność z odpowiednimi testami, certyfikatami i standardami. Szafy sterownicze mogą zawierać wiele różnorodnych komponentów, w zależności od zastosowania. Zaczynając od 2 elementów zamontowanych w małej skrzyni sterowniczej, do szaf sterowniczych z połączoną technologią pneumatyczną, elektroniczną i zaworową, aż do bardzo złożonych, spersonalizowanych paneli systemowych z funkcjami sterowania w obudowie ze stali nierdzewnej. Szafy sterownicze są często wyposażone w okno, które pozwala użytkownikowi odczytać zmierzone wartości lub wykryć ewentualne błędy. Wiele urządzeń jakimi są szafy sterownicze do hali produkcyjnej posiada zewnętrzny wyłącznik awaryjny lub wyłącznik główny do wyłączania maszyny w sytuacjach awaryjnych. W zależności od zastosowania, szafy sterownicze są wykonane z lakierowanej blachy stalowej, tworzywa sztucznego lub blachy aluminiowej. Szafy sterownicze ze stali nierdzewnej są dostosowane do warunków pracy, gdzie mogą być narażone na korozję. Systemy automatyki przemysłowej przechodzą radykalne zmiany, które wymagają od firm przyjęcia nowych strategii w celu pełnego wykorzystania potencjału produkcji w celu poprawy efektywności, wydajności i obniżenia kosztów a także zapewnienia bezpieczeństwa.

Projektanci szaf sterowniczych usiłują rozwiązać te problemy i sprostać to coraz to nowszym wymaganiom  wymagania projektowym, aby zapewnić wysoką wydajność poprzez zautomatyzowanie całego procesu produkcji.