Szelki bezpieczeństwa dla zwierząt

Bez względu na długość trasy pokonywaną przez właścicieli zwierząt domowych należy pamiętać o odpowiednim bezpieczeństwie psa czy kota. Najczęściej klienci kupują transportery, do których chowane są zwierzęta na czas podróży, jednak problem pojawia się przy większych rasach lub niespokojnych psach, które wolą mieć w zasięgu wzorku swoich właścicieli.

Samochodowe pasy bezpieczeństwa dla psów

szelki bezpieczeństwa dla psaNiestety czasem zdarza się, że właściciele bardziej skupiają się na zabezpieczeniu wnętrza pojazdu niż na ochronie przewożonych zwierząt. To błąd, ponieważ pies może stanowić zagrożenie zarówno dla kierowcy, jak i wszystkich pasażerów. Nie mówiąc już o ryzyku urazu czy nawet śmierci psa podczas kolizji lub wypadku drogowego.Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się na przykład wygodne i proste w użyciu szelki bezpieczeństwa dla psa, które utrzymują zwierzę w jednym miejscu. Piesek nie będzie mógł skakać czy biegać wewnątrz auta i z pewnością stanie się bardziej spokojny. Szelki równocześnie w żadnym wypadku nie ograniczają ruchów zwierzęcia więc może swobodnie siedzieć czy leżeć podczas każdej podróży. Szelki można przypiąć zarówno na przednim fotelu, jak i na tylnej kanapie. Tutaj trzeba jednak dokładnie zapoznać się z instrukcją producenta, ponieważ zbyt ciasne lub luźne szelki nie spełnią swojej roli. Sporym zainteresowaniem cieszą się także specjalne foteliki samochodowe dla psów, chociaż je także warto połączyć z pasami bezpieczeństwa.

Trzeba jednak przyznać, że szelki są optymalnym rozwiązaniem niemal dla każdej rasy psów – małych i dużych. To ważne, ponieważ inne samochodowe akcesoria mogą się sprawdzić jedynie przy mniejszych pieskach. Warto takie kwestie wcześniej sprawdzić zanim zdecydujemy się na konkretny zakup. Na początek najlepiej postawić jednak na pasy.