Szklane i kamienne akcesoria wnętrz – blaty i szklarz

Obecnie bardzo popularne jest dekorowanie i urządzanie wnętrz w nowoczesnym stylu. Jest on bardzo specyficzny, bardzo charakterystyczny i w zasadzie widząc dom urządzony w ten sposób, nie sposób się pomylić i nie rozpoznać tego stylu. Ma on swoje pewne drobne odmiany i rodzaje. Z tym może być większy problem, żeby to rozpoznać, odkryć i rozróżnić, ale główny nurt jest bardzo czytelny. I jest on też ostatnio bardzo popularny.

 

Nowoczesny styl

Styl nowoczesny, to przede wszystkim minimalizm. W czym się ten minimalizm przejawia? Otóż w dwóch zasadniczych aspektach. Pierwszy to wystrój a drugi wyposażenie. Wyposażenie w domach urządzonych minimalistycznie jest również minimalistyczne. To podstawowe meble i podstawowe urządzenia. Styl ten odznacza się rezygnacją z niepotrzebnych meblościanek. Odchodzi się od wielkich komód i szaf w każdym pokoju. To jednocześnie rezygnacja z popularnych regałów czy półeczek. W tym stylu liczy się przestrzeń. Nie można jej więc zagracić i zabrać poprzez właśnie nadmierne umeblowanie. Jeżeli zaś chodzi o wystrój to chodzi tutaj o elementy dekoracyjne i wybór odpowiednich materiałów.

living-room-563502_640Minimalizm nowoczesny to proste i naturalne materiały, jak:

  • metal,
  • szkło,
  • kamień,
  • drewno.

Nie ma tu rozwiązań typu sklejka czy panele. Odchodzi się od tapet i wyszukanej sztukaterii przy suficie. Doskonale zaś pasują tutaj rozwiązania tupu szklane ścianki, blaty z kamienia, czy drewniana podłoga. Nikogo nie powinien zdziwić stolik do kawy, który jest połączeniem szklanego blatu na metalowych nóżkach. Takie rozwiązanie jest bardzo typowe do tego właśnie stylu.

Inne rozwiązanie, to na przykład ścianka z luksfer. Stosuje się ją głównie w kuchni i łazience. Jest bardzo łatwa w utrzymaniu higieny i czystości. Jednocześnie wygląda bardzo efektywnie, a do tego, jest szklana. Jest właśnie tym elementem prostoty i elementem surowości.

 

kitchen-670247_640Blaty kamienne

Bardzo ciekawie prezentują się blaty, które wykonane są z kamienia, szczególnie na wysoki połysk. Z jednej strony, są one bardzo łatwe w utrzymaniu, bo bardzo łatwo się zmywają, nie trudno jest zachować czystość. Jednocześnie, ich specyficzne wzornictwo i dekoracyjność powodują, że nie widać brudu, a dekoracją stają się same w sobie. To właśnie bardzo istotna cecha nowoczesnego stylu mieszkań. Dekoracją jest już sam materiał. Nie ma potrzeby go jeszcze dodatkowo zdobić. Co również ważne, prostota, którą się tutaj stosuje robi niesamowite wrażenie, dużo lepsze niż wszelkiego typu dekoracje.

Oczywiście, wielu specjalistów potrzeba, jeżeli chcemy wykorzystać ten nurt do wykonania swoich dekoracji. Z jednej strony przyda się prawdziwy fachowiec od mebli, który przygotuje je tak, by rzeczywiście pasowały, ale ważny również będzie szklarz, który zadba o wszystkie potrzebne ścianki i powierzchnie szklane. Trzeba je odpowiednio oprawić, trzeba je odpowiednio oszlifować i wstawić. Muszą być one nie tylko piękne, ale również, a może nawet przede wszystkim, bezpieczne. Bezpieczeństwo zawsze powinno być priorytetem, a w przypadku powierzchni szklanych tym bardziej. Szkło, jak każdemu jest wiadomo jest bardzo delikatne i kruche, a niewłaściwie przygotowane może ulec zniszczeniu pod bardzo delikatnym dotykiem i bardzo delikatnym naciskiem. Oczywiście, nie chodzi też o to, żeby się w domu czuć jak w muzeum i na wszystko uważać, warto jednak zachować bezpieczeństwo.

 


 

 

counter-575937_640Więcej:

 


 

 

kitchen-351094_640Nowoczesny dom to bardzo ładny i stylowy dom.

Przy zachowaniu zdrowego rozsądku może to też być bardzo wygodny, komfortowy i praktyczny dom, który stanie się idealnym azylem od świata, a jednocześnie goście będą zachwycać się oryginalnymi i bardzo trafnie ze sobą zgranymi elementami wyposażenia.

 

Leave a Comment