Szybki sposób na naukę angielskiego

Angielski jest w dzisiejszych czasach bardzo przydatny. Dzięki jego znajomości możesz szybciej znaleźć lepszą pracę. Możesz bez stresu, że się nie dogadasz odbywać dalekie podróże. Możesz też po prostu czytać książki i oglądać filmy w oryginale. Jeśli zastanawiasz się jak podszlifować szybko swoje zdolności językowe, to ten artykuł ci pomoże.

Obozy językowe i inne sposoby nauki języka angielskiego

tłumaczeniaNie zawsze tanie sposoby na naukę muszą być złe. Znam kilka prostych technik, które sprawią, że będziesz się uczyć znacznie szybciej. Nie są to jednak metody uniwersalne. Każdy jednak jest w stanie znaleźć swój sposób na angielski. Wiele bowiem zależy od chęci i nastawienia. Niektóre sposoby na szybszą naukę języków we własnym zakresie:

  • gestykulacja
  • mówienie na głos
  • wyobrażanie sobie słówek wszystkimi zmysłami
  • rozmowa
  • otaczanie się danym językiem.

Jeżeli do tej pory jedynie męczyłeś się wkuwając mechanicznie słówka, zamiast poszukać środków, dzięki którym nauka stanie się przyjemniejsza, to teraz masz szansę uczynić swoją naukę bardziej efektywną. Zwykle najlepiej sprawdza się bowiem połączenie przyjemnego z pożytecznym. Gdy nauka zacznie sprawiać ci frajdę, twój własny kurs języka angielskiego będzie dawał znacznie szybsze i lepsze efekty. Ponadto, jeżeli ci się spodoba, chętniej będziesz wracać do nauki, co także wpłynie pozytywnie na szybkość skutków.

Skuteczny kurs języka angielskiego w Katowicach

kurs języka angielskiegoDobrze jest otaczać się językiem tam, gdzie jesteś. Być może w Katowicach nie masz zbyt wielu okazji na co dzień, aby rozmawiać w obcym języku. Możesz jednak znaleźć sobie kogoś z innego kraju do rozmowy poprzez komunikator internetowy. Możesz także po prostu oglądać po angielsku filmy. Z początku może wiele nie zrozumiesz, ale z czasem coraz więcej będziesz w stanie wywnioskować po prostu z kontekstu i słówka oraz całe zwroty w sposób mechaniczny zaczą trafiać do twojej głowy. Plusem tych metod jest także to, że będziesz się uczyć form, które są obecnie w użyciu, a nie jakichś przestarzałych, jedynie poprawnych gramatycznie. Sprawdzone techniki to także te, które oddziałują na jak największą ilość zmysłów. Dzięki temu można bardzo szybko wyobrazić sobie słowo czy zwrot wszystkimi zmysłami. Jeśli zapomnisz jak dane słowo wygląda napisane na papierze, może uda ci się je sobie przypomnieć po zapachu, jaki z nim skojarzyłeś albo po gestykulacji, jaką miałeś, kiedy się go uczyłeś. Możesz też powtarzać na głos i kojarzyć po prostu brzemienie słowa albo nawet nadać mu jakiś śmieszny dźwięk. Dowcip to także bowiem znane usprawnienie nauki.

Obozy językowe w USA, czyli metoda eskpresowa

obóz językowy za granicąNajszybszym jednak sposobem na naukę angielskiego jest przebywanie wśród osób, które się za jego pomocą porozumiewają na co dzień. Z tego względu polecane są wyjazdy do USA czy do Anglii albo na Maltę. Możesz wybrać rejon, w którym chcesz się uczyć i przy okazji poznać pod względem kultury. Wiele osób poleca na przykład angielski na Malcie. Jest to piękny i ciepły kraj, w którym poczujesz się mieszkańcem, jeżeli tylko wyjedziesz na dłużej niż miesiąc. To wspaniałe uczucie móc uczyć się nie tylko języka, ale także lokalnych zwyczajów i historii. Nieco mniejszą okazją do porozumiewania się po angielsku na bieżąco może być Anglia, ponieważ przebywa tam obecnie wielu rodaków. Pokusa do komunikowania się w języku ojczystym jest wtedy spora. Mimo to kursy angielskiego w Anglii cieszą się dużą popularnością. Jeżeli obawiasz się wyjeżdżać tak daleko jak do USA albo na Maltę i bezpieczniej będziesz się czuć, będąc gdzieś bliżej i w otoczeniu większej liczby rodaków, to Anglia jest jak najbardziej polecana. Poza tym może cię po prostu bardziej interesować tamtejsza kultura. Zalecane jest zatem, aby wybrać taki kraj, który najbardziej chcesz poznać. Dzięki wyjazdowi do USA będziesz mieć być może niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć jak tam wygląda życie, jaka jest mentalność mieszkańców tego kraju. Angielski w Anglii to już nieco mniejsza atrakcja, ponieważ Polakom zdarza się wyjeżdżać do Wielkiej Brytanii dość często. W obu jednak krajach na pewno nauczysz się języka dużo szybciej niż w domu, ponieważ będziesz mieć z nim styczność na lekcjach oraz także po nich. Będziesz po prostu nim „”otoczony””, a chęć dogadania się będzie wymuszała na tobie posługiwanie się nim.


Tekst powstał przy pomocy:


Podsumowując temat:

Najszybszym sposobem nauki języka angielskiego jest wyjazd do kraju, gdzie jest on językiem ojczystym. Jeżeli jednak nie chcesz wyjeżdżać albo cię na to nie stać, to równie dobrze dzięki kilku sposobom możesz przyspieszyć swoją naukę w domu.

Leave a Comment