Tania maska z filtrem

Pandemia zupełnie wywróciła do góry nogami nasze dotychczasowe życie. Wpłynęła na codzienne zwyczaje, ograniczyła kontakty z otoczeniem i też wymusiła uwzględnianie nowych obowiązków. Jednym z nich jest noszenie masek.

Która wybrać maskę?

niedrogie maski z filtrem ffp2Bez wątpienia zakładanie masek nie należy do przyjemnych czynności, ale to ciągle jedna z najskuteczniejszych metod walki z wirusem. Choć nie jest wymagane zakładanie określonego rodzaju masek, to jednak trzeba mieć świadomość, że są gorszej i lepszej jakości. Dzielą się one na jedno i wielorazowe oraz takie, które mają wbudowane lub wymienne filtry. Jeżeli chcemy być w pełni zabezpieczeni przed zakażeniem, to najlepsze są niedrogie maski z filtrem FFP2, które dostaniemy niemalże w każdej aptece. Są one wykonane z miękkiej, wielowarstwowej włókniny, która zatrzymuje duże cząstki zanieczyszczeń. Natomiast wirusy i bakterie są unieszkodliwiane przez filtr, który zamontowany jest na środku maski. Jeżeli natomiast chodzi o skuteczność maski, to jest ona na poziomie dziewięćdziesięciu pięciu procent. Pomimo, że nie jest ona stu procentowa, to jest bardzo wysoka i świetnie się sprawdzi w codziennym stosowaniu w miejscach publicznych. W sprzedaży jest dostępny jeden, uniwersalny rozmiar, który będzie pasować na każdego, gdyż posiada specjalne gumki zakładane za uszy i uszczelkę nosową. Dzięki temu można maskę dobrze dopasować do twarzy, aby wdychane powietrze pochodziło tylko z filtra. Wbrew pozorom, maski z filtrem FFP2 nie są drogie, bo kupimy je już za kilka złotych.

Wybór maski jest bardzo ważny, gdyż od niej zależy skuteczność. Najgorszej jakości są maski bawełniane, które nie posiadają żadnego filtra. Chcąc być skutecznie chronionym, trzeba zainwestować przynajmniej w maskę z filtrem FFP2 lub FFP3.