Technologia powierzchniowego montażu elektroniki

 

W moim życiu miałam różne zainteresowania. Często zmieniały się jak w kalejdoskopie. Jednego dnia fascynowałam się modą, innego dnia natomiast samochodami. Jednak od dziecka, co jest zaskakujące jak na dziewczynkę, fascynowałam się różnego rodzaju sprzętami elektronicznymi.

Kurs powierzchniowego montażu elektroniki

powierzchniowy montaż elektronikiOd zawsze szalenie interesował mnie zarówno montaż elektroniki, jak i naprawa sprzętu. Być może te nietypowe hobby przejęłam po ojcu, który jest elektronikiem. Stad też różne sprzęty elektroniczne były obecne w naszym dom od zawsze. Sama marzyłam, aby zajmować się montażem elektroniki. Zapisałam się więc na kursy, podczas których można było nauczyć się tej sztuki. Jak się dowiedziałam istnieje kilka technologii montaż elektroniki. Nasz nauczyciel powiedział nam, że istnieje kilka technik montowania sprzętu elektronicznego. Jednym z najlepszych jest powierzchniowy montaż elektroniki. Dlaczego? Jak nam wyjaśnił elementy SMD dużo bardziej nadają się do montażu automatycznego. Zalecił nam, że jeżeli będziemy mieli możliwość wyboru, mamy wybierać właśnie montaż powierzchniowy SMD. W trakcie montażu nie jest wymagana stała interwencja pracownika, może on jedynie nadzorować pracę specjalistycznej maszyny. Dowiedziałam się także, że cały montaż powierzchniowy składa się z kilku etapów, a konkretnie z czterech. Pierwszym krokiem jest pastowanie, czyli nałożenie specjalnej pasty lutowniczej, potem układa się elementy, trzecim krokiem jest z kolei samo lutowanie.

Ostatnim etapem jest ścisła oraz szczegółowa kontrola. Podczas kursu miałam okazję poznać również inne metody montażu elektroniki. Bardzo się ciesze, że mogłam w nim uczestniczyć, ponieważ stanowiło to znakomite przygotowanie do pracy w zawodzie. Każdemu polecam tego typu kursy.