Tradycyjne i nowoczesne formy reklamy

Reklamy są obecne wszędzie i wszyscy doskonale o tym wiemy. Są takie, które bardzo lubimy, bawią one nas lub zwyczajnie wpadają w ucho, oraz takie, które niesamowicie nas drażnią. Jakie one jednak by nie były, to strasznie zapadają w pamięć. Zdarza się, że teks z reklamy czy piosenka z niej chodzi nam po głowie cały dzień i w żaden sposób nie możemy się ich pozbyć. Jak się mawia nie ważne co mówią byle mówili, to w przypadku reklamy wypadało by chyba powiedzieć, nie ważne co się myśli, byleby się o niej myślało.

Wszechobecność reklamy – social media

reklamaReklama w telewizji to za mało by dotrzeć do odbiorcy, w dzisiejszej erze internetu i nowych rozwiązań technologicznych, potrzebne są bardziej nowoczesne działania. Chcąc trafić do współczesnych ludzi należy wykorzystać te obszary, które są najczęściej przez nich eksplorowane. W dzisiejszych czasach jest to oczywiście środowisko internetowe. Tutaj w grę wchodzą social media. Ich działania polegają na wygenerowaniu ruchu oraz zdobywaniu uwagi przy użyciu portali społecznościowych do których można zaliczyć:

  • Facebook – działania na tym portalu sprowadzają się do stworzenie fanpage’u danej marki lub firmy i prowadzeniu go. Zazwyczaj na takich stronach zamieszcza się informacje o nowych produktach, promocjach czy konkursach. Treści zamieszczane są w postaci tekstu, zdjęcia lub filmiku.
  • Twitter – portal ten pozwala na stworzenie bliższej relacji między firmą a konsumentem, ponieważ daje on możliwość kontaktowanie się pomiędzy tymi stronami.
  • Pinterest – działania na tej stronie sprowadzają się głównie do stworzenie ciekawych obrazów wizualnych, które za pośrednictwem swojego wyglądu maja przyciągnąć uwagę.
  • YouTube – działania na tym portalu polegają na stworzeniu ciekawego, zabawnego materiału materiału video, który wzbudzi zainteresowanie.

Ilość platform na jakich pojawiają się reklamy oraz różnorodność form ich przekazu sprawia, że nie sposób ich nie zauważyć, a im ciekawszy przekaz tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie nie tylko zauważony, ale także i zapamiętany.

Reklama klasyczna – ulotki, wizytówki i banery – drukarnia

wizytówkiNowoczesny świat, więc i nowoczesny formy reklamy, gdzie więc w tym jest miejsce dla jej bardziej klasycznego wariantu? Skuteczna reklama to taka, która dociera nie tylko do każdego odbiorcy, ale także taka, która dociera do niego możliwie największą ilością kanałów. Chcemy, żeby konsument nie tylko zauważył nasz produkt, ale żeby o nim myślał i pamiętał. Można to uzyskać sprawiając, że reklamy będzie widział w internecie, na ulicy. Klasyczne wersje reklam nie zniknęły i nie straciły na wartości, zmieniła się tylko ich rola. Mają one utrwalać i przypomnieć o produktach czy usługach reklamowanych za pomocą social mediów oraz docierać do tych środowisk, które z internetu nie korzystają. Ulotki z nadrukowaną reklamą, czy banery znajdujące się w centrum miasta dotrą do każdego zarówno do młodszego jak i starszego odbiorcy.

Skuteczna reklama, ciekawa strategia – agencja reklamowa to zapewni

agencja reklamowaStworzenie dobrej i interesującej reklamy czy całej kampanii reklamowej nie jest sprawą łatwą. Do tego typu działań jeśli ma być to profesjonalne trzeba nająć specjalistów. Agencje reklamowe oferują swoim klientom cały szereg usług i działań mających na celu rozreklamowanie ich firmy, produktu czy usługi. W zależności od towaru i jego kategorii dobierają odpowiednie rodzaje i formy reklamy oraz tworzą całe kampanie. Działania te mają na celu nie tylko zwrócenie uwagi na istnienie produktu danej marki na rynku, ale także zaciekawienie nim. Osiągnąć taki afekt mogą albo stosując w reklamie rzetelne informacje o danym produkcie lub starając się rozbawić odbiorce, który dzięki temu szybciej zapamięta reklam a co za tym idzie i jej przekaz.


 

Więcej informacji


Podsumowanie

ulotkiReklama w dzisiejszych czasach to działania zdecydowanie bardziej złożone niż kiedyś. Obecnie trzeba zadbać, by przekaz trafiał możliwie do jak najszerszej gruby w jak najszybszym czasie i wszelkimi możliwymi sposobami. Trzeba przewidywać, jaki rodzaj reklamy może się najlepiej przyjąć, co najbardziej interesuje odbiorców i co przykuwa ich uwagę. Osiągniecie dobrego efekty zależne jest od uwzględnienia wszystkich zmiennych i opracowania możliwie najlepszej strategii reklamowej dostosowanej indywidualnie do każdego produktu. A prawdziwie dobra reklama musi być jednocześnie nowoczesna i klasyczna zarazem.

Leave a Comment