Tynki maszynowe zaoszczędzą twój czas

Kiedyś prace wykończeniowe podczas budowy domu kojarzyły się z tygodniami oczekiwania, aż ekipa tynkarzy skończy prace i będzie można zaprosić kolejną ekipę. Obecnie zatrudniając brygadę wykonującą tynki maszynowe możesz przejść do kolejnego etapu budowy znacznie szybciej.

Szybkie prace tynkarskie w łódzkim

tynki maszynowe w łódzkimTradycyjne tynki polegały na wykonaniu zaprawy tynkarskiej, ręcznym naniesieniu jej na ściany i po odpowiednio długim czasie wykonanie prac obróbkowych. Obecnie stosowane tynki maszynowe w łódzkim pozwalają na skrócenie prac tynkarskich nawet o połowę. Technologia maszynowa polega na wykorzystaniu gotowej mieszanki tynkarskiej do specjalnego agregatu, a następnie za pomocą lancy, naniesienie metodą natryskową zaprawy na ścianę i prace obróbkowe podobne jak w przypadku tynków wykonywanych pierwotną metodą. Tego typu mieszanka tynkarska szybciej zastyga na ścianie przyspieszając ostatni etap prac. Nowoczesne tynki maszynowe najlepiej sprawdzają się na dużych powierzchniach, gdzie rzeczywiście widać oszczędność na czasie. Ale nie tylko podczas budowy wielkich powierzchni np. magazynowych. Już na średniej wielkości domu bardziej ekonomiczne jest zaproszenie brygady tynkującej agregatem, którzy uporają się z pracą w dwóch lub trzech tygodni. Wśród tynków maszynowych można wykorzystać dwa rodzaje mieszanki: cementową oraz gipsową. Ta druga po wyschnięciu staje się biała i na tyle gładka, że wielu inwestorów rezygnuje z wykonywania gładzi gipsowych, co generuje spore oszczędności.

Ciekawostką jest, że mieszanka giposwa tynkarska powstaje z produktu powstającego podczas spalania węgla brunatnego. Największe zakłady produkcyjne znajdują się tuż obok wielkich odkrywek węgla drzewnego i powstających obok nich elektrowni i w procesie produkcji wykorzystują odpady.