Urodziny szefa w firmie

W niektórych firmach panuje zwyczaj, że gdy ktoś z pracowników obchodzi urodziny lub imieniny, to piecze ciasto, przynosi do pracy cukierki i urządza mały poczęstunek. Wówczas koledzy zazwyczaj składają się i kupują dla świętującego prezent. To miła tradycja, która przyczynia się do zacieśnienia więzi pomiędzy pracownikami, a tym samym do lepszej atmosfery na co dzień.

Co kupić na prezent szefowi?

jaki prezent dla szefaO ile stosunkowo łatwo wybrać coś dla współpracownika, o tyle trudność pojawia się, gdy jubilatem lub solenizantem jest nasz szef. Wówczas nieuchronnie pojawia się pytanie, jaki prezent dla szefa wybrać. Nie możemy pozwolić sobie tu na jakąś gafę, zatem najlepiej zdecydować się na jakiś neutralny upominek. W zależności od tego, co lubi nasz przełożony, możemy zdecydować się na dobrą gatunkowo kawę z zestawem porcelanowych filiżanek, skórzany kalendarz z notatnikiem lub markowy długopis z dedykacją. Tego typu prezenty sprawdzą się bez wątpienia, będą pożyteczne i praktyczne oraz będą świadczyły o szacunku, jakim darzymy swojego przełożonego. Zastanawiając się, jaki prezent dla szefa będzie najlepszy, lepiej od razu zrezygnować z alkoholu, nawet dobrej jakości (taki podarek może po prostu zostać źle odebrany), biżuterii, śmiesznych gadżetów i przedmiotów bardzo drogich. Należy za wszelką cenę unikać sytuacji, w której szef mógłby poczuć się urażony, zakłopotany lub jakkolwiek zobowiązany wobec podwładnych.

Szukając upominku dla przełożonego, warto kierować się wyczuciem i stawiać na klasykę. W ten sposób unikamy ryzyka, że zachowamy się niestosowanie. Dobrym pomysłem, gdy obmyślamy jaki prezent dla szefa okaże się najlepszy, warto również przeanalizować, czym zazwyczaj są obdarowywanie pozostali menedżerowie w firmie, której pracujemy.