Urządzenia grzerwcze do magazynu

Obiekty magazynowe bywają trudne do ogrzania, przede wszystkim z racji dużej powierzchni i konstrukcji, często powodującej dużą utratę temperatury. Właściciele magazynów, zwłaszcza tych w których przechowywany jest towar podatny na uszkodzenie po długotrwałym wystawieniu na działanie niskiej temperatury.

Profesjonalne ogrzewanie do hal magazynowych

niezawodne ogrzewanie przemysłoweW magazynach montowane są najróżniejsze systemy grzewcze, różniące się wydajnością i zużyciem energii. Najbardziej podstawowym urządzeniem grzewczym są najzwyklejsze grzejniki, które jednak często okazują się niedostatecznie wydajne jak na wymagania właścicieli dużych obiektów. Częściej pojawia się natomiast bardziej niezawodne ogrzewanie przemysłowe, takie jak nagrzewnice do hal magazynowych. Nagrzewnice podobne są do domowych czy większych biurowych nagrzewnic powietrza, aczkolwiek charakteryzują się znacznie wyższą temperaturą ogrzewania powietrza, a przez to podnoszą temperaturę o wiele szybciej. Idealnie sprawdzają się w halach dobrze izolowanych, gdzie szybki poziom nagrzewania pomieszczenia nie będzie niwelowany przez utratę temperatury z racji nieszczelności konstrukcji. Drugim bardzo popularnym rodzajem ogrzewania magazynowego są promienniki podczerwieni. Te urządzenia są bardzo rozpowszechnione w prywatnych domach, i rzadko mają negatywne opinie.

Przemysłowe wersje są większe, wydajniejsze, i przede wszystkim wytrzymalsze niż domowe promienniki, a więc przydatniejsze w miejscach o bardzo dużej powierzchni. Najczęściej bywają to promienniki o emiterach kwarcowych czy podobnie trwalszych niż zwykłe emitery w domowych urządzeniach, i niekiedy wystarczy nawet jeden duży promiennik podczerwieni by skutecznie podnosić temperaturę w bardzo dużym magazynie o znacznej powierzchni.