W co należy wyposażyć przedsiębiorstwo produkcji przemysłowej

Urządzenia produkcyjne w przedsiębiorstwach produkcji przemysłowej odgrywają ważną rolę. To właśnie one są odpowiedzialne za wydajniejszą i bezpieczniejszą pracę. To jakie urządzenia znajdą się na halach produkcyjnych zależy przede wszystkim od rodzaju działalności danej firmy.

Wykorzystywanie niklowania w przedsiębiorstwie produkcyjnym

ProdukcjaNikiel jest pierwiastkiem o kolorze srebrzysto białym. Jest twardy i ma charakterystyczny połysk. Dobrze przewodzi ciepło oraz elektryczność i ma właściwości ferromagnetyczne. Powłoki niklowe są wysoko odporne na korozję, do tego są plastyczne i dobrze przyczepiają się do podłoża stalowego lub miedzianego. Niklowanie różnych przedmiotów pełni funkcję:

  • ochronną,
  • dekoracyjną,
  • techniczną,
  • dekoracyjno-ochronną.

Nikiel może być nakładany w postaci podwarstwy jednej lub kilku warstw. W przedsiębiorstwach proces niklowania jest zazwyczaj w postaci kąpieli. Wysokość temperatury podczas tego procesu jest zależna od rodzaju czynności i materiału. Jeśli gęstość prądu jest wysoka to należy utrzymywać również wysoką temperaturę. Kąpiel, podczas które następuje niklowanie z połyskiem, gdy wzrasta gęstość prądu, to również wzrasta wydajność katodowa. W Przypadku niklowania antykorozyjnego następuje odwrotny proces. Wartość PH kąpieli na bardzo duży wpływ na niklowaną powierzchnię. Przy wysokiej gęstości prądu, PH powinno być niskie.

Chromowanie elementów aut w Bydgoszcz

ChromowanieProces chromowania stosowany na powierzchniach stalowych ma na celu ochronę tych elementów przed korozją. Najczęściej proces ten jest wykorzystywany w przemyśle samochodowym. Elementy, które najczęściej się chromuje to:

  • felgi,
  • zderzaki,
  • klamki,
  • metalowe kołpaczki.

Chromowanie również poprawia właściwości termiczne elementów stalowych. Chromowanie w bydgoskich zakładach odbywa się w temperaturze około 1000°C i trwa do 12 godzin. Chromowanie części może odbywać się poprzez kąpiel, proszkowanie lub gazowanie. Chromowanie w Bydgoszczy najczęściej odbywa się elektrolitycznie, czyli przy wykorzystaniu soli chromu. Pojemniki są wypełnione tym roztworem i podgrzewane do kilkudziesięciu stopni Celsjusza. W takich wanna są zanurzane części samochodowe. W bydgoskich zakładach coraz bardziej popularne staje się chromowanie tworzyw sztucznych w tym plastiku. Na rynku można znaleźć spraye lub farby, po zastosowaniu, których elementy wyglądają jakby przeszły proces chromowania. Jednak specyfiki te nie mają funkcji ochronnych.

Ważnym elementem wtryskarek są dozowniki barwnika

Dozownik barwnikaWiele przedsiębiorstw produkcyjnych jest wyposażona w wtryskarki. Wtryskarki to urządzenia, które są przeznaczonymi do produkcji detali z tworzyw sztucznych. Aby elementy produkowane przy pomocy tych urządzeń miały odpowiednią barwę stosuje się dozowniki barwnika. Dozowniki barwnika na pewno sprawiają, że praca na produkcji jest bezpieczniejsza, ponieważ pracownik nie ma bezpośredniego kontaktu z wtryskarką. Poza tym urządzenie te ma specjalne czujniki, które zapobiegają przesypaniu materiału. Również czujniki te alarmują, gdy barwnik kończy się w dozowniku.

Dlaczego suszarka granulatu jest ważnym urządzaniem?

Podczas pracy wtryskarki i produkcji elementu z tworzywa sztucznego ważny jest każdy etap. Ważne, aby wilgotność granulatu nie przekroczyła maksymalnego poziomu, jeśli tak się stanie, nawet minimalnie to produkt końcowy z pewnością będzie wybrakowany. Suszarka granulatu jest urządzeniem, który ma zapobiec przewilgoceniu granulatu. Stosowana jest przy każdych podajnikach tworzywa i dopasowuje ilość suchego powietrza zależnie od rodzaju granulatu. Suszarka granulatu jest urządzeniem, które zużywa małą ilość energii, a wpływa w dużym stopniu na produkcję i na brak uszkodzonych elementów.


Źródła informacji:


 

Podsumowując:

Przedsiębiorstwo produkcji przemysłowej powinno być wyposażone w urządzenia, które usprawnia jego produkcję. Jakie to będą urządzenia zależy przede wszystkim od specyfiki i rodzaju produkcji.

Leave a Comment