W co powinna być wyposażona myjnia samoobsługowa?

Obecnie można zauważyć, że powstaje coraz to większa ilość myjni samoobsługowych. Stają się one coraz bardziej popularne, gdyż w łatwy i tani sposób można umyć swój samochód.

Budowa myjni samoobsługowej

myjnia samoobsługowaChcąc rozpocząć budowę myjni przede wszystkim musimy posiadać działkę, która będzie atrakcyjna pod względem położenia, co wpłynie na popularność myjni. Dobrze jest jeśli myjnia bezdotykowa znajduje się przy:

 • ruchliwych drogach
 • osiedlach
 • centrum miasta
 • rondzie
 • stacjach paliw
 • centrum handlowym
 • stacjach diagnostycznych

Warto także przed rozpoczęciem budowy zbadać, czy na danej działce można znajdować się myjnia, jeśli tak to można przejść do uzyskania pozwolenia na budowę, aby je otrzymać należy wykonać projekt myjni wraz z całą instalacja oraz projekt zagospodarowanie terenu. Średnio taka budowa tra od miesiąca do dwóch. Podczas tych prac wykonuje się płytę betonową pod myjnie, jak i całą instalacje odprowadzająca ścieki oraz doprowadzająca wodę. Poza tym także muszą zostać podłączone inne media. Gdy posadzka betonowa zostanie wykonana to rozpoczyna się montaż kontenera z urządzeniami oraz wiaty. Zależnie jak duża będzie myjnia samoobsługowa, to montaż wiatry trwa od dwóch dni do jednego tygodnia. Gdy budowa się zakończy należy myjnie zgłosić do odbioru. Gdy się dopełni tych formalności, można już otwierać swoją własną myjnię.

Wybór bramy i ogrodzenia do myjni bezdotykowej

bramy i ogrodzeniaTakże w takim miejscu bardzo ważne jest to, aby wybudować ogrodzenie, aby nikt nie powołany nie wchodził nam na teren myjni, szczególnie po jej zamknięciu. W tym celu warto zainwestować w stabilne oraz trwałe ogrodzenia. Przykładem mogą być ogrodzenia panelowe. Także ważne jest aby teren myjni bezdotykowej był zamykany. W tym celu można zdecydować się na bramy i ogrodzenia. W Krakowie istnieje firma, która zajmuje się montażem ogrodzenia, razem z bramami do takich miejsc, właśnie jak myjnia. Najczęściej są to właśnie ogrodzenia modułowe razem z bramą wykonaną o podobnym wyglądzie i z podobnych materiałów. Najlepszym materiałem jest stal nierdzewna. Jest ona wykonana z materiału, który jest odporny przede wszystkim na korozję, ale także na inne szkodliwe i zmienne warunki atmosferyczne. Poza tym ogrodzenia panelowe, przykładowo porównując z siatką są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym dobrym pomysłem będzie montaż balustrady. W Myślenicach na jednej z takich myjni można spotkać balustrady, które odgradzają miejsca, gdzie nie mogą wjeżdżać samochody.

Wyprawa do hurtowni materiałów budowlanych

hurtownia budowlanaPodczas budowy myjni bezdotykowej samoobsługowej, podobnie jak w przypadku każdej myjni korzysta się z wielu materiałów budowlanych. W calu zakupienia odpowiednich materiałów budowlanych, wiele razy należy odwiedzić takie miejsce jak hurtownia materiałów budowlanych. Znaleźć tam można wiele produktów, które będą nam potrzebne podczas budowania myjni. Zaczynając od budowy całych instalacji, do których będą potrzebne między innymi rury, ale także pianka montażowa. Poza tym także w takim miejscu, znajdziemy materiały na wykonanie podjazdu, posadzki, a także ścianek. Czyli przede wszystkim cementy, kostkę brukową, elementy stalowe konstrukcji. Jednak cały sprzęt działania myjni należy szukać i kupić w sklepach z maszynami czy specjalnych sklepów wyposażeniem takiej myjni bezdotykowej.


Więcej na ten temat na:

 • E-hurtowniabudowlana.pl – internetowa hurtownia sprzedająca pianki uszczelniające
 • Laserwash.pl – strona www firm oferującej wyposażenie myjni bezdotykowej
 • Kowalstwo-filipiec.pl – strona internetowa zakładu z Krakowa tworzącego bramy i ogrodzenia
 • Moto.pl – portal internetowy z wiadomościami i artykułami motoryzacyjnymi

Podsumowanie

Budowa myjni samoobsługowej nie należy do najłatwiejszych. Należy pamiętać o wszelkich instalacjach na takiej myjni. Ale także o odpowiednim zabezpieczeniu terenu, jak i o dogodnym dojeździe dla samochodów. Także należy pamiętać o tym, że zależnie od powierzchni myjni, musi być odpowiedni rozmiar działki.

Leave a Comment