W czym może pomóc nam grafolog?

 

Pismo jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech każdego z nas. Podpisy mogą być do siebie podobne, nigdy jednak nie będą identyczne. Przypomina nam to linie papilarne człowieka. Na pierwszy rzut oka wszystkie wydają się takie same. Jeśli jednak dokładnie się przyjrzymy, zobaczymy jak bardzo się od siebie różnią.

Podpis kluczową kwestią w dzisiejszym świecie

biegły grafologDziś składamy mnóstwo podpisów. Na dokumentach urzędowych, podczas wysyłania listów, czy braniu kredytu. Tak naprawdę nasze podpisy krążą w świecie w liczbie tysięcy, w przypadku niektórych osób, są to setki tysięcy. Dziś nie trudno zatem zobaczyć, jak ktoś się podpisuje. Wielu złodziei i naciągaczy działa w taki właśnie sposób. Idealnie kalkują czyjś podpis biorąc na niego kredyt, podpisując fałszywe oświadczenia, podrabiając ważne urzędowe dokumenty. Dla zwykłego laika sprawa może być prosta, podpis jest identyczny. Człowiek zupełnie niewinny, może zostać niesprawiedliwie potraktowany, narażony na szkody finansowe i moralne. Tutaj właśnie do sprawy wchodzi biegły sądowy grafolog. Fałszerz może być sprytny, ale nie wygra z wiedzą i doświadczeniem. Bowiem każdy podpis jest inny i można to zweryfikować na różne sposoby. Dziś grafolog może nawet stwierdzić, ile dany podpis był wykonywany. Wiadomo, że każdy z nas robi to szybko. Wiele osób posługuje się tylko inicjałami, by zaoszczędzić sobie czasu. Jeśli stwierdzone zostanie, że podpis był wykonywany długo, może to być decydującym faktem. Bowiem tylko wtedy gdy staramy się coś idealnie skopiować, robimy to wolno i z precyzją. Grafolog może więc wyciągnąć nas z poważnych tarapatów.

Dziś grafologia ma niezwykłe osiągnięcia w sprawach, które wydawały się zupełnie beznadziejnymi przypadkami. Czasem gdy nie widzimy już szans na powodzenie, ta nauka może odmienić zupełnie nasz los. Warto więc zaznajomić się z tymi, co grafolog potrafi.