W czym pomoże psycholog?

 

Ludzie na co dzień zmagają się z wieloma problemami. Choroby, brak pracy, problemy miłosne, brak akceptacji ze strony rówieśników – większość z nas zetknęła się z przynajmniej jedną z wymienionych trudności. Zazwyczaj staramy sami pokonać przeszkody, czasami wspomaga nas rodzina lub przyjaciele, jednak zdarzają się przypadki, kiedy nie umiemy już sobie poradzić bez pomocy profesjonalistów.

Skuteczna pomoc psychologiczna

psycholog poznańPiętrzące się problemy z czasem stają się nie do udźwignięcia dla naszej psychiki. Wydaje się nam, że nie ma wyjścia z danej sytuacji, nikt nie jest w stanie nam pomóc, odsuwamy się od rodziny i zamykamy się w sobie, a nasz nastrój jest daleki od zwykłego optymizmu. Jeżeli zauważamy u siebie takie symptomy, warto zasięgnąć opinii specjalisty. Dobry psycholog poznań skutecznie pomoże w problemach dnia codziennego, wesprze przy komplikacjach w pracy, ułatwi zażegnanie nieporozumień z partnerem lub pomoże wyjść z apatii. Psycholog nie może przepisywać leków, ale diagnozuje i służy wsparciem psychologicznym. Coraz częściej psychologowie pojawiają się w sztabach, towarzyszącym sportowcom, tuż obok trenerów, dietetyków i masażystów. Ich zadaniem jest wsparcie i umacnianie psychiki zawodników, którzy m.in. nie potrafią poradzić sobie z porażką. Psychologów możemy również spotkać w dużych firmach, np. call center, gdzie uczą, w jaki sposób rozmawiać z klientami i niwelować stres, wynikający z kontaktów biznesowych.

Pamiętajmy, że psycholog nie stosuje leczenia farmakologicznego, ale opiniuje i orzeka, a przede wszystkim udziela pomocy psychologicznej. Dodatkowo do psychologa możemy zwrócić się, kiedy potrzebujemy diagnozy osobowości lub inteligencji (przeprowadzanie rozbudowanych testów określających iloraz inteligencji).