Wartościowe pasze dla koni

Każdy hodowca wie, że podstawą do tego aby jego zwierzęta były zdrowe jest wartościowa dieta. Dieta musi być bogata w różnego rodzaju składniki odżywcze i suplementy. Jedynie dobrze zbilansowane posiłki gwarantują, że zwierzęciu nie będzie brakowało niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania minerałów i witamin.

Jaka jest najlepsza pasza dla rumaka?

pasza dla koniaJedynymi z najbardziej wymagających pod tym względem zwierząt hodowanych są konie. Konie to zwierzęta o bardzo delikatnych i wrażliwych układach pokarmowych. Wystarczy źle skomponowana dieta aby nasze zwierzę zaczęło mieć poważne problemy zdrowotne. Koń cierpiący na choroby układu pokarmowego staje się osłabiony i mniej wydajny. Pogłębiające się problemy zdrowotne wpływają na cały organizm zwierzęcia. Gdy zauważymy, że nasze zwierzę nie toleruje pewnych pokarmów, warto zmienić mu dietę. Dopasowana dieta do potrzeb zwierzęcia może całkowicie usunąć problemy trawienne zwierzęcia. Pasze jakie są dostępne na rynku cieszą się coraz większym zaufaniem wśród hodowców. Możemy je podzielić między innymi na objętościowe i treściwe. Pasze objętościowe to inaczej pasze soczyste oraz suche. Pasze treściwe składają się przede wszystkim z ziaren zbóż. Pełnowartościowa pasza dla konia zawiera w swoim składzie włókno, białko oraz witaminy i aminokwasy. Nie należy zapominać również o solach mineralnych. Oprócz tego w paszy znajdują się tłuszcze, błonnik i węglowodany. Składniki te są podstawowym źródłem energii, które są zwierzęciu potrzebne aby żyć. Jeśli wahamy się którą paszę wybrać warto sięgnąć po produkt zawierający w swoim składzie włókna. Włókna bowiem wiążą się z wodą, dzięki czemu zatrzymują ją w organizmie konia. Jest to niesłychanie ważne gdyż dzięki temu nasz koń się nie odwodni.

Karmy dla koni powinniśmy dopierać z najwyższą starannością. Należy brać pod uwagę wiek, tryb życia, a nawet rasę konia. Dzięki wnikliwej analizie jesteśmy w stanie wybrać karmę, która będzie zaspokajała potrzeby naszego wierzchowca. Pełnowartościowa dieta jest kluczem do zdrowego życia konia.