Wkręty stosowane w firmach dekarskich

Dekarstwo to zajęcie wymagające skręcania ze sobą kilku, często różnych materiałów. Dekarz wykonuje prace, mające na celu łączenie ze sobą blacho-dachówki z drewnianymi materiałami konstrukcyjnymi dachu. Aby to zrobić, potrzebne są dobre materiały, które dostępne są w sklepach oferujących materiały dla dekarzy. Oferują one narzędzia i akcesoria dostępne tylko dla dekarskich specjalistów.

Wkręty używane w szeroko pojętych pracach dekarskich

dobre wkręty farmeryPodstawowym elementem pracy dekarza są wkręty pozwalające na szybkie, mocne i bezpieczne połączenie metalowego poszycia z drewnianym szkieletem dachu. Aby wykonać to zadanie, specjaliści z branży dekarskiej stosują dobre wkręty farmery, zbudowane specjalnie dla wykonywania połączeń blacho-dachówki z dachowymi łatami i kontrłatami. Wkręt tego typu posiada bardzo praktyczne rozwiązanie. A mianowicie jest nim końcówka samo wiercąca, pozwalająca na szybkie wkręcenie śruby. Dzięki temu w połączeniu z wkrętarkami akumulatorowymi, wiercenie poszycia i jego przytwierdzanie przebiega bez jakichkolwiek problemów. Często używane są także typowe wkręty ciesielskie, które jednak służą tylko i wyłącznie do łączenia ze sobą drewnianych elementów konstrukcyjnych dachu. Osobną kategorią są wkręty służące do przytwierdzania papy oraz krokwi. Dekarze często stosują także wkręty łączące ze sobą płyty gipsowe z poszyciem lub szkieletem dachowym.

Firmy dekarskie najczęściej zaopatrują się w sklepach oferujących hurtową dystrybucję fachowych akcesoriów. Dlatego internetowe sklepy dekarskie mogą zaopatrywać wiele firm jednocześnie, a zamówienia są składane na większą ilość materiałów potrzebnych aktualnie do pracy. Dzięki temu nie jest potrzebne częste odwiedzanie lokalnych, stacjonarnych sklepów budowlanych.