Wodzirej czy konferansjer na wesele?

Oprawa muzyczna wesela stanowi jedną z najważniejszych rzeczy. Ludzie bowiem przeważnie nie będą się dobrze bawić, jeśli muzyka nie będzie spełniała ich oczekiwań. Odpowiedzialne zadanie ma więc DJ albo zespół muzyczny, który prowadzi zabawę. Najlepiej, jeśli ma on zróżnicowany repertuar tak, aby jednocześnie do proponowanych utworów dobrze bawili się wszyscy goście.

Konferansjer na wesele?

KonferansjerWiadomo, że osoby młode będą miały z pewnością nieco inny gust niż osoby starsze, więc zadaniem usługodawcy, jakim jest DJ, jest takie dobranie muzyki, aby wszyscy mogli znaleźć coś dla siebie. Poza tym DJ to osoba prowadząca także różnego rodzaju zabawy. Często wodzirej na wesele i DJ to jedna i ta sama osoba. Jest to bowiem opcja najtańsza. Możliwe jest jednak zamówienie oddzielnego usługodawcy, aby ten występował jako wodzirej na wesele. Wówczas DJ może po prostu odpowiadać wyłącznie za część muzyczną, natomiast wodzirej za zachęcanie ludzi do zabawy. Na pewno może być to opcja korzystna, bo wiadomo, że taki charyzmatyczny konferansjer z Poznania na pewno będzie dbał o kontakt z gośćmi, a kiedy jest sam DJ, to nie zawsze jest takie oczywiste. Każda jednak opcja ma swoje plusy i minusy, bowiem kiedy zatrudnia się osobno osobę odpowiedzialną za muzykę, i osobno za prowadzenie zabawy, trzeba brać jeszcze pod uwagę fakt, że ci ludzie muszą się między sobą dogadać. Nie zawsze jest to takie proste, choć na ogół każdy chce dobrze wykonać swoją pracę tak, aby klient, czyli Para Młoda, był zadowolony. Najlepszy DJ, nawet jeśli będzie musiał współpracować z wodzirejem, doskonale się sprawdzi i nie będzie powodował konfliktów. Na pewno jednak większą popularnością cieszy się opcja, w której jednak DJ jest jedyną osobą prowadzącą zabawę. Trzeba wówczas zwrócić jedynie uwagę na to, aby był to człowiek, który rzeczywiście nie tylko dobrze dobiera muzykę, ale również potrafi złapać kontakt z gośćmi. Takie osoby są często zatrudniane nie tylko na wesela, ale także na inne imprezy. Na pewno przydaje się DJ na studniówki czy też wszelkiego rodzaju okrągłe rocznice. W Poznaniu na przykład panuje moda na wyprawianie okrągłych rocznic urodzin właśnie w stylu tanecznym, więc korzystając z profesjonalnej oprawy muzycznej.

Nie zawsze da się przewidzieć, jakie umiejętności posiada dany DJ, ale warto się starać wybrać go tak, aby później nie żałować. Liczy się to zwłaszcza na weselu, bo wiadomo, że jest to dzień bardzo znaczący i chce się wówczas, aby wszystko udało się świetnie. Dlatego też warto szukać DJa, który będzie potrafił dobrze zabawić starszych i młodszych.

Leave a Comment