Wycinki drzew i krzewów

 

Wycinki drzew i krzewów mogą odbywać się w różnych miejscach i w różnym czasie. To zależy od tego, gdzie ulokowana jest dana roślina, czy zagraża czy jest po prostu potrzeba wycinki. Może to być las lub na przykład miejsce przy drodze głównej. Najczęściej jesienią lub zimą. W tym okresie w lesie jest nieco głośno. Pilarze pracują w pocie czoła, nie lękając się zimna i innych opadów atmosferycznych.

Jaka jest cena wycinki?

wycinka drzew w Krakowie - cennikOczywiście wycinka drzewa nie odbywa się tylko we wspomnianym okresie, również na wiosnę, zwłaszcza w marcu wycina się tak zwana gałęziówkę, która ma wówczas, czas by do zimy dobrze wyschnąć. Gdy chcemy wykupić w lesie trochę drzewa na opał, musimy skontaktować się z rejonowym leśniczym, który powie nam co i jak musimy zrobić, by otrzymać zgodę na zakup drewna. Wycinka drzew w Krakowie – cennik to przygotowywanie drewna na opał. Cena drzewa opałowego liczona jest od tak zwanego metra sześciennego i waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych w zależności od rodzaju drzewa. Gdy po wizycie u leśniczego uzyskamy asygnatę na drzewo, czyli dokument potwierdzający zakup drzewa, możemy zabrać drzewo z lasu. Jeśli mamy własny transport, czyli samochód dostawczy lub inny środek transportu sprawa jest łatwa. Jak wspomniano okres jesienno-zimowy niesie za sobą ogromne ilości pracy, dla ludzi zatrudnionych w lesie.

To oni zajmują się wycinaniem drzewa, jego odpowiednia obróbką, przy użyciu odpowiednich narzędzi. Pilarze, leśnicy i inni, którzy na co dzień pracują z piła w ręku dbają o to, by nie zabrakło nam opału. Oczywiście wszystko odbywa się pod kontrolą straży leśnej, która czuwa nad porządkiem w lesie. Udajemy się do lasu, ładujemy drzewo do auta lub, gdy chcemy i potrafimy, tniemy drzewo na mniejsze kawałki na miejscu.