Wyjazd grupą na wyścigi formuły 1

Sporty motoryzacyjne od zawsze ciekawią wielu ludzi. Sposób jazdy zawodowych kierowców jest na tyle ekscytujący, że wiele osób marzy o wyjeździe na wyścigi. Niektóre agencje turystyczne organizują zbiorowe wyjazdy. Dzięki temu rodziny oraz grupy znajomych, współpracowników mogą wspólnie przeżyć emocje wyścigu.

Grupowe wyjazdy na tor formuły 1

wyjazdy na formułę 1Z racji, że wiele osób jest zainteresowanych wyścigami formuły 1, powstały agencje, które organizują wyjazdy do torów w Polsce oraz za granicą. Koszt wyjazdu w Polsce to od 600 – 800zł, natomiast za granicę — od 2000, do 5500zł. Agencja zajmuje się wszystkim, od zakupu biletu oraz zarezerwowaniu miejsc dla danej grupy, aż po hotel. Wyjazd z agencją jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Przyjazd do miejsca, w którym odbędzie się wyścig, następuje zazwyczaj dzień przed nim. Uczestnicy mają zapewnioną kolację oraz hotel w pobliżu toru. Następnego dnia wraz z przewodnikiem wchodzi się na tor, gdzie odbywa się wyścig. Tuż po wyścigu zazwyczaj planowana jest droga powrotna do domu, jednak wyjazdy na formułę 1 można przedłużać. Czasem agencje, zamiast robić wyjazd tylko i wyłącznie na tor, dodają do tego zwiedzanie miejscowości lub kraju, w którym odbywa się Grand Prix. W tej opcji wyjazd trwa nawet do dwóch tygodni. Jego cena wzrasta, jednak traktować to można jako wakacje. Uczestnik ma zapewniony nocleg, atrakcje turystyczne oraz wyżywienie.

Są ludzie, którzy jadąc za granicę, muszą mieć zapewniony nocleg oraz wszystkie atrakcje, ponieważ nie chcą lub nie mają czasu samemu tego zorganizować. Dla takich osób wyjazd na wyścig z agencją jest najprostszym rozwiązaniem, ponieważ nie spoczywa na nich żadna odpowiedzialność. O wszystko dba przeznaczony do tego pracownik agencji albo biura podróży.