Wykorzystanie świec zapachowych w apartamentach turystycznych

Świece zapachowe to świetny sposób na nadanie niepowtarzalnego charakteru miejscom. Nie dość, że samym swym płomieniem stwarzają genialny klimat, to jeszcze podczas ich palenia, ulatnia się wyjątkowy zapach, który też nie pozostaje bez wpływu na niego. Dzięki świecom zapachowym można uczynić miejsce noclegu gości jeszcze bardziej wyjątkowym.

Noclegi w górach

 Noclegi w górachSzczególnie dobrym miejscem na wykorzystanie pachnących świec mogą być schroniska na górskim szlaku. Same w sobie kojarzą się z bezpieczną przystanią i możliwością upragnionego wypoczynku po długim marszu. Nieraz płonie w nich ognisko i śpiewa się turystyczne piosenki. Można jeszcze bardziej wyróżnić taki obiekt spośród innych jemu podobnych własnie za pomocą zapachu. Marketing zapachowy stosowany jest już z powodzeniem w wielu miejscach i branżach. Dlaczego więc nie zastosować go także w górskiej przystani? Nie tylko schroniska mogą korzystać z tego typu świec. Domki w Zakopanem także mogą być miejscem, które otaczał będzie niesamowity zapach. Trzeba jednak pamiętać, aby dobrać taki, który będzie pasował do całego otoczenia. Najlepiej taki, który doskonale utrwali się w pamięci podróżnych i już zawsze będzie im się kojarzył z górską wędrówką.

Apartamenty a zapach

zapachGóry to tylko przykład, ponieważ turystyka przecież nie ogranicza się do górskich wędrówek. Ludzie wypoczywają także w nadmorskich kurortach, na Śląsku, Mazurach czy po prostu w większych miastach Polski i zagranicy. Wszędzie warto zadbać o wonną część wystroju wnętrza. Na co warto zwrócić uwagę, dobierając kompozycję zapachową świecy:

  • wygląd pokoju/ sali/ apartamentu,
  • otoczenie dalsze,
  • klimat, jaki chcesz nadać miejscu,
  • rozpoznawalność,
  • uniwersalność (czy na przykład nie jest drażniący albo nie kojarzy się wyłącznie ze świętami),
  • opakowanie świecy,
  • jasność płomienia,
  • realistyczność zapachu (im bardziej sztuczny, tym gorzej).

Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest ogólna koncepcja, jak ma pachnieć dane miejsce. Możliwości jest bowiem bardzo dużo i są one różnorodne. Warto więc na początek wiedzieć czy ma to być zapach owocowy, kwiatowy, kojarzący się z jakimś szczególnym okresem, na przykład letnim lub zimowym. Niewskazane jednak, aby go za często zmieniać, jeśli chcesz, aby klienci kojarzyli twoje miejsce z tym jednym, konkretnym zapachem. Nie powinien też być za bardzo duszący, ponieważ wtedy wielu osobom nie przypadnie do gustu. Kluczowe znaczenie ma też to, jak świeczka wygląda. Polecam na przykład Yankee Candle, które sprzedawane są w estetycznych, przezroczystych słoikach. Sprawdzą się wszędzie. Warto też starać się wybrać taki aromat, który będzie w miarę rozpoznawalany, a nie podobny do innych zapachów. Takie są właśnie świece Yankee i Kringle. Dobrze jest znaleźć sklep na miejscu, ponieważ tylko wtedy masz możliwość sprawdzenia jak pachnie dana kompozycja wonna.

Kringle candle – cudowna jakość

Świece zapachoweŚwiece zapachowe to doskonały pomysł na ładny zapach wnętrz. Jeśli będziesz wiedzieć jak podkreślić wonią atmosferę miejsca, na pewno będzie to miało wpływ na ocenę miejsca wypoczynku, jakiej dokonają goście. Postaw w ich pokoju małą świeczkę, a zobaczysz, że apartament mocniej zapadnie im w pamięc. Wybierz świece Kringle candle lub Yankee candle, ponieważ są wyrobami wysokiej jakości. Będziesz mieć możliwość wyboru przekonujących zapachów naleśników, kuchennego ciasta, letniego aromatu plażowego piasku czy egzotycznych kwiatów. Produkty obu marek mają intensywny zapach, który unosi się w pomieszczeniu przez długi czas.


Więcej informacji można znaleźć na:


Podsumowanie

Warto wzmacniać wrażenia z miejsca wypoczynkowego za pomocą kompozycji zapachowych. Mogą to być wonie świec zapachowych, ponieważ są one funkcjonalne i pozwalają na swobodny wybór klimatu, jaki ma ten aromat wywoływać. Lepiej samodzielnie modelować wrażenia, które klient odczuje swoim węchem niż pozostawiać to przypadkowi. Dowiedziono bowiem, że marketing zapachowy to jedna ze skuteczniejszych form wpływania na zachowanie konsumentów czy gości. Dobrze zatem kiedy apartament pachnie nie tylko świeżością, ale także konkretnym, miłym dla nosa aromatem.

Leave a Comment